ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Черни връх от Чуйпетлово
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Черни връх от Чуйпетлово
Автор Съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пускам и линк със снимки, ако има някакви въпроси коя от къде е пишете Smile)
https://photos.google.com/album/AF1QipP7JvJZAoiYjeSm5RGhLidl-LhF1bR4VQWDrQIB?hl=bg
Чет Мар 09, 2017 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето и работещ линк надявам се тра-ла-ла
https://goo.gl/photos/QDUWpVKHTFaaiqv57
Чет Мар 09, 2017 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivaylod



Регистриран на: 06 Ное 2016
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, търся някаква информация за маршрута от Черни връх до с. Чуйпетлово или обратното, няма значение.
Темата е доста стара и ще съм благодарен, ако някой може да сподели по-актуална информация.
На https://map.bgmountains.org/#hk,tm=16/2588062.53/5241542.3/0 виждам два маршрута:
1. От черни връх се тръгва по синьо-червената маркировка до разклона за Железница, след което на разклона не тръгвам по маркировката за Железница, а по червената Е4 към Ярловски купен и от него пак по червената маркировка Е4 чак до селото.
2. Виждам и втори маршрут - от Черни връх се слиза по един пунктиран с черно път директно надолу, като се минава през Сухото езеро, което е единственият ми ориентир на картата, за да мога да ви обясня кой точно е този път. Този път с черен пунктир слиза до един маршрут, който е маркиран с червено като Веломаршрут Чуйпетлово - Кладница. Вече от тази червена маркировка е ясно как се слиза до селото.

Първият ми въпрос е по маршрут №1 някой минавал ли е в близките година - две, защото оставам с впечатление, че пътят през него си е добре маркиран и не би трябвало да срещна изненади? Колко време отнема да се стигне до селото?
Вторият ми въпрос е за за маршрут №2 и по-конкретно в участъка, в който пътят е маркиран като черен пунктир. С такава маркировка опитът ми показва, че се маркират много слабо проходими, малки пътечки, които неведнъж съм установявал, че са обрасли до степен, че на практика са изчезнали ? Някой минавал ли е точно този път през Сухото езеро скоро и колко време отнема?
Ако правилно съм разбрал от коментари назад във темата още преди години път практически няма, пишете за някаква охраняема зона и кучета Smile
Интересува ме състоянието на пътя през сезоните, когато няма сняг.
Съб Мар 16, 2024 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маршрут номер две няма и не е имало в последните 20 години. Виж в легендата на картата какво значи пунктира. Тоз Ю-ЮЗ склон на Черния връх се минава без елементи на мазохизъм само в хубава зима като стане белия асфалт, ма такова чудо на тоз баир не сме виждали от 2017. Иначе газене на смрика и дебели туфи. Бавно, бавно и хоп - долу във вододайната зона.
Личното ми мнение - разходи се обзорно през Ярловския Купен.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Мар 17, 2024 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValeriPetkov



Регистриран на: 28 Юли 2015
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Потвърждавам от личен опит. Маршрута през Сухото езеро го забрави. Преди години го минавахме с приятел (също с мазохистични наклонности Laughing ) и не бих повторил за нищо на света. Успех!
Пон Мар 18, 2024 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Маршрут 2 минах за последно през октомври 2022г. (Никаква разлика от преди 10-12г Smile ). Минах го надолу - т.е. слизайки от Черни връх. Надолу е сравнително проходим в преобладаващата си част по тънки пътечки. Но има няколко участъка, в които трябва да се погази хвойната прехвърляки се от една пътечка на друга. Самите пътечки редовно изчезват, но се появяват нови. През цялото време трябва да се следи трака, като на места при наличието на ясно трасе може да се правят отклонения, но не големи. Задължително трябва хубаво време и опит в придвижване в немаркирана местност. Нагоре не бих се пробвал изобщо!
И още нещо - в самото Чуйпетлово няма надежден транспорт (по принцип дестинацията на маршрутката е Перник). Местните ми казаха, че често маршрутката решава, че няма да ходи до селото и обръща в Боснек. Все пак най-може да се разчита през уикенда. Аз се прибрах на стоп до Перник и от там до София, като почти легнах на асфалта пред единствената кола, която мина за час и кусур. Беше през седмицата.
Не съм попадал и на една табелка за вододайна зона през цялото време.
Вто Мар 19, 2024 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivaylod



Регистриран на: 06 Ное 2016
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията.
Мен по скоро ме притеснява, че някой спомена, че е охраняема зона и да не ме карат да се връщам, още повече че вероятно сам ще правя прехода. Отделно, да не се окаже, че вече е обрасло до степен да се чудиш откъде да минеш.
Иначе идеята ми е да тръгна от хижа Алеко по пътеката, която минава под върха, а не през него, в посока хижа Физкултурник, оттам вече по описания от мен път №1 през Купена, който си е добре маркиран и по него до селото. От него пак по маркировката до Кладница, където има маршрутка до София или до с. Мърчаево, където пък има директен автобус №59 до София.
Приблизително са около 27 км., което в дълъг летен ден би трябвало да ми стигне, за да не замръкна. На приложението OSMand ми дава време за прехода около 8 часа, пресмятайки денивелацията, а приложението досега винаги доста коректно ми е давало изчисления за дължина и време на прехода.
Първоначално мислех да тръгна от хижа Алеко през Черни връх и по път №2 до селото: по-кратко и бързо е поне на теория, обаче, предвид неизвестността относно каква е проходимостта, май ще се откажа.
Ще пиша, ако успея това лято да реализирам прехода, защото има доста оскъдна информация за маршрута до Чуйпетлово.
Сря Мар 20, 2024 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
ivaylod написа:
Благодаря за информацията.
Мен по скоро ме притеснява, че някой спомена, че е охраняема зона и да не ме карат да се връщам, още повече че вероятно сам ще правя прехода. Отделно, да не се окаже, че вече е обрасло до степен да се чудиш откъде да минеш.
Иначе идеята ми е да тръгна от хижа Алеко по пътеката, която минава под върха, а не през него, в посока хижа Физкултурник, оттам вече по описания от мен път №1 през Купена, който си е добре маркиран и по него до селото. От него пак по маркировката до Кладница, където има маршрутка до София или до с. Мърчаево, където пък има директен автобус №59 до София.
Приблизително са около 27 км., което в дълъг летен ден би трябвало да ми стигне, за да не замръкна. На приложението OSMand ми дава време за прехода около 8 часа, пресмятайки денивелацията, а приложението досега винаги доста коректно ми е давало изчисления за дължина и време на прехода.
Първоначално мислех да тръгна от хижа Алеко през Черни връх и по път №2 до селото: по-кратко и бързо е поне на теория, обаче, предвид неизвестността относно каква е проходимостта, май ще се откажа.
Ще пиша, ако успея това лято да реализирам прехода, защото има доста оскъдна информация за маршрута до Чуйпетлово.


Ако искаш пиши, да идем двамата .. Малко ми е сложно с времето, но все ще се разберем. Аз го знам трасето. Само кратката отсечка до Чуйпетлово не я знам от отбивката след купена ... Може и да съм минавал, но там няма проблем, върви се по път.
Сря Мар 20, 2024 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivaylod



Регистриран на: 06 Ное 2016
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Добре! Ще е юни или юли, но при всички случай ще пиша поне няколко седмици по-рано.
Ако дотогава има и други желаещи да се включат, да пишат.
За маршрута през Купена нямам притеснения, защото, както казах, ползвам приложението OSMand. Картите са много точни и никога не са ме подвеждали по пътища с маркировки. Силно препоръчвам това приложение, защото има много полезни функции, а работи и изцяло офлайн.
Чет Мар 21, 2024 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Пишете и на мен, ако мога ще се включа горе при вас с тръгване от Рударци, или да ви събера от някъде около Чуйпетела.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Мар 22, 2024 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov