ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътеката между Хижа ,,Трендафила" и хижа ,,Витоша"
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Пътеката между Хижа ,,Трендафила" и хижа ,,Витоша"
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
В поста има продуктово позициониране:



_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Яну 26, 2018 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
alexmitev написа:
А защо чак напролет? Пътеката е идеална и много приятна за снегоходки! Wink


Първи опит неуспешен, намерих пътеката, която е маркирана на OFRM Geotrade картата и свършва в нищото на 200 метра от Трендафила.Стигнах до Морените, поколебах се дали да тръгна по пътеката или по твоя трак и започна мъката в началото нямаше сняг , после за отведнъж стана доста , но недостатъчно за снегоходки, напредвах бавно и постоянно губех следата.Реших да се махна от тези морени защото имаше дупки по метър между камъните и тогава попаднах на още по голям ужас, паднали дървета на пластове и метър сняг , гарнирани със ужасни тръни, без пътека се евакуирах към пътеката защото се стъмваше и оставаше много разстояние до Трендафила.А от моста на Владайската река не намерих никаква пътека, свързваща двете успоредни пътеки.Ще пусна и трак
Съб Фев 10, 2018 1:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Полуглиганинг от кариерите до Владайски Черни връх Отговорете с цитат

Рекох си да се изявя в тази част на света и се получи...полуглиганинг. Полу, защото беше не през цялото време, а където го имаше, не беше най-лошият възможен. Тръгнах от кариерите над Владая по път, дето го знам, пък и донякъде го има на картата. До емблематичната кота 1269 вървях без проблем. След нея пътят зави наляво по хоризонтал и вече се бях примирил с това, когато видях пътечка да тръгва нагоре. Тя направи една-две серпентини, заведе ме до някаква каменна река и в горния и край се позагуби. Тръгнах пак по хоризонтал и пак наляво през гората, за да засека пътеката от Владая за хижа Червена шапчица, но преди да я стигна, попаднах на друга, добре оформена пътечка със следи от колело. Заведе ме до нещо, направено от канализационна тръба с дупчици на нея, старателно закачено за дърво и след това - изненада - изчезна. Вече виждах върха на екранчето и я подкарах право нагоре през гората. Теренът не беше лесен, но ходенето между дърветата е, хайде да го кажем така, не от най-трудните. Хвойната на върха се оказа дълбока до кръста, но не можа да ми развали настроението - гледките бяха разкошни. Върнах се през изоставения заслон, който се оказа неизоставен, очевидно наглеждан. Надявах се да срещна Егей Орфеев, но го нямаше. Не намерих пътека към алеята за Офелиите, макар, че трябва да има. Прибрах се през Червената шапчица; пътеката е в още по-добро състояние отпреди, добре разчистена и с нови табели по повечето разклони; срещнах пешеходци и колоездачи. Като цяло ми се струва, че от кота 1269 до върха ще е най-добре да се кара направо, лутанията ми в търсене на пътеки излязоха безрезултатни, а ходенето през гората не е чак толкова тежко. Снимки - https://photos.app.goo.gl/7E6KkzsSgZvsrVg77 Трак - https://drive.google.com/file/d/1j11nrSneRllhbrWms0B9N96Tw4Z53F6K/view?usp=sharing


Последната промяна е направена от ndamov на Сря Юни 19, 2019 9:05 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 17, 2019 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Re: Полуглиганинг от кариерите до Владайски Черни връх Отговорете с цитат
Тръгнах по хоризонтал през гората, за да засека пътеката от Владая за хижа Червена шапчица, но преди да я стигна, попаднах на друга, добре оформена пътечка със следи от колело. Заведе ме до нещо, направено от канализационна тръба с дупчици на нея, старателно закачено за дърво и след това - изненада - изчезна. Вече виждах върха на екранчето и я подкарах право нагоре през гората.

Привет, явно това място се използва за лов, тъй като има следи от джип до въпросното място с пробитата тръба.Миналата година беше пълна с царевица и горе в короната на едно дърво имаше нескопосано сковано чакало.Не знам до - колко е разрешено ловуването и дали тази територия не попада в границите на ЛС Витошко-Студена , а не в ПП Витоша.
Пон Юни 17, 2019 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov