ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътеката Тиха Рила - Смрадливото езеро - в.Рилец?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Пътеката Тиха Рила - Смрадливото езеро - в.Рилец?
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Пътеката Тиха Рила - Смрадливото езеро - в.Рилец? Отговорете с цитат
В какво състояние е пътеката от Тиха Рила до Смрадливото езеро (през Гугъл получих инфо пътека с жълта марка, която тръгва вдясно от Ловното и се ходи около 1/2 час)?
От Смрадливото езеро гледам на картата, че има пътека до връх Рилец но колко е "крива" и така ли най-бързо се стига до Рилец?

Ако сполучим със Скакавци може да направим разпускащо Рилец или Йосифица след като успях да запазя стая в "Царев връх" до Рилския манастир...
Вто Авг 25, 2015 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тиха Рила-Смрадливото ез. е ок - съвсем проходима.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 25, 2015 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тиха Рила-Смрадливото ез. е ок - съвсем проходима.


А леле...dido ходи и в Рила редовно, явно... Blink Croc

Мерси!
Вто Авг 25, 2015 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ахам, ей на сутринта бях там, почти в същия район Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 25, 2015 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ахам, ей на сутринта бях там, почти в същия район Smile


И как е от Смрадливото до вр.Рилец, ако си го минавал скоро?
Вто Авг 25, 2015 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това не съм го минавал по принцип въобще. От езерото заобиколих за хижата по пътеката.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 25, 2015 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
dido написа:
Ахам, ей на сутринта бях там, почти в същия район Smile


И как е от Смрадливото до вр.Рилец, ако си го минавал скоро?


Камънак и клек Laughing
Вто Авг 25, 2015 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
excalibur написа:
dido написа:
Ахам, ей на сутринта бях там, почти в същия район Smile


И как е от Смрадливото до вр.Рилец, ако си го минавал скоро?


Камънак и клек Laughing


Обнадежди ме.... Crying or Very sad ..
Вто Авг 25, 2015 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivjordan



Регистриран на: 15 Сеп 2011
Мнения: 93

Мнение Отговорете с цитат
Ей го:



Не е много готино, но е напълно възможно.
Ей тука още малко снимки има. https://picasaweb.google.com/116168524783202731355/nYByt#5658900771068299298. Ние го слизахме обаче, нагоре може и по-лесно да е.
Вто Авг 25, 2015 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Правилният въпрос е как е пътеката от в.Рилец - стената на Смрадливото езеро - Тиха Рила? Very Happy
За участъка над езерото - цъкаш ТУК, после горе в дясно заставаш в/у синьото ромбче със сянка и от падащото меню отмяташ Bing Maps /сателитна снимка с голяма резолюция/ Зуумваш на макс и почваш последователно да обхождаш маршрута като сменяш BGMountains-Bing Maps-BGM.... колкото е необходимо. Пътека няма - пирамидки.

От средата на склона до Джендемския рът /гребена на Рилец/ участъка е брутален камъняк, като пиринския.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 25, 2015 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Правилният въпрос е как е пътеката от в.Рилец - стената на Смрадливото езеро - Тиха Рила? Very Happy
За участъка над езерото - цъкаш ТУК, после горе в дясно заставаш в/у синьото ромбче със сянка и от падащото меню отмяташ Bing Maps /сателитна снимка с голяма резолюция/ Зуумваш на макс и почваш последователно да обхождаш маршрута като сменяш BGMountains-Bing Maps-BGM.... колкото е необходимо. Пътека няма - пирамидки.

От средата на склона до Джендемския рът /гребена на Рилец/ участъка е брутален камъняк, като пиринския.



Благодарско!!!
Вто Авг 25, 2015 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Хидрото до Смрадливото езеро е достатъчно често ползвана и добре проходима. Единственият проблем тук е, че има 2 пътеки, като втората не е поддържана и е леко некомфортна, поради обраслия клек - известна е като "маймунската" Smile. За да не се объркаш - на ок. 100-на м. преди да навлезеш в гората има разклонение - държи се дясната пътека. Ако в рамките на 5-10 мин., след като влезеш в гората, не видиш жълта маркировка значи не си уцелил правилната пътека.
От езерото до билото на Джендема има ясно видима просека през клека, която отначало върви леко диагонално отдясно-наляво, гледана от езерото, после преминава право нагоре в тревист пасаж и излиза на малък превал в края на билото, над Черното езеро. Тук-там има пирамидки. По спомени разстоянието от езерото до билото е около час. Няма никакви технически трудности, освен известен наклон Smile. От превала на билото е ясно ...
Вто Авг 25, 2015 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
pux написа:
Пътеката от Хидрото до Смрадливото езеро е достатъчно често ползвана и добре проходима. Единственият проблем тук е, че има 2 пътеки, като втората не е поддържана и е леко некомфортна, поради обраслия клек - известна е като "маймунската" Smile. За да не се объркаш - на ок. 100-на м. преди да навлезеш в гората има разклонение - държи се дясната пътека. Ако в рамките на 5-10 мин., след като влезеш в гората, не видиш жълта маркировка значи не си уцелил правилната пътека.
От езерото до билото на Джендема има ясно видима просека през клека, която отначало върви леко диагонално отдясно-наляво, гледана от езерото, после преминава право нагоре в тревист пасаж и излиза на малък превал в края на билото, над Черното езеро. Тук-там има пирамидки. По спомени разстоянието от езерото до билото е около час. Няма никакви технически трудности, освен известен наклон Smile. От превала на билото е ясно ...


Благодаря за подробните разяснения....Знам, че е доста досадно да описваш детайли, които на място сигурно се виждат с просто око. Но ще сме сами с жената и не искам да я вкарвам в приключения с неизвестен край...Може да реши да ме чака на Смръдливото, а аз ще трябва максимално бързо да качвам и слизам...Ама щом има тревичка с наклон Very Happy 5/5, т.е. петички, дупе, лакти...Оказа се, че съм бърз на слизане от Гредаро с този способ...
Вто Авг 25, 2015 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
От тук е видно, че има и приятен преход до самия връх на Рилец без последните 150 метра, на зиг-заг по този вторичен циркус с малките езера.
Малките езерца са много убави и за лагеруване, на големите езера съм наблюдавал силни въздушви течения, вълни, както и доста животни - крави или диви такива излизат, които явления през нощта са доста стряскащи, особено ако има дами в групата Shocked

Втората снимка е продължение над първата,

нагоре има още една заравненост, която извежда до самия връх, ако се търси по-лесен път към Рилец.
Оттук може и само по билото, и после по страничното Джендемско било, което е тук-там каменисто, както указват другите мнения по-напред.
Вто Авг 25, 2015 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
pux написа:
Пътеката от Хидрото до Смрадливото езеро е достатъчно често ползвана и добре проходима. Единственият проблем тук е, че има 2 пътеки, като втората не е поддържана и е леко некомфортна, поради обраслия клек - известна е като "маймунската" Smile. За да не се объркаш - на ок. 100-на м. преди да навлезеш в гората има разклонение - държи се дясната пътека. Ако в рамките на 5-10 мин., след като влезеш в гората, не видиш жълта маркировка значи не си уцелил правилната пътека.
От езерото до билото на Джендема има ясно видима просека през клека, която отначало върви леко диагонално отдясно-наляво, гледана от езерото, после преминава право нагоре в тревист пасаж и излиза на малък превал в края на билото, над Черното езеро. Тук-там има пирамидки. По спомени разстоянието от езерото до билото е около час. Няма никакви технически трудности, освен известен наклон Smile. От превала на билото е ясно ...


Благодаря за подробните разяснения....Знам, че е доста досадно да описваш детайли, които на място сигурно се виждат с просто око. Но ще сме сами с жената и не искам да я вкарвам в приключения с неизвестен край...Може да реши да ме чака на Смръдливото, а аз ще трябва максимално бързо да качвам и слизам...Ама щом има тревичка с наклон Very Happy 5/5, т.е. петички, дупе, лакти...Оказа се, че съм бърз на слизане от Гредаро с този способ...


Дойде времето за Рилец и да актуализирам малко питането си от преди с допълнителни въпроси, а именно:
1. Има ли слизане от Рилец към Черното езеро или е по-добре обратното връщане през стената на Смрадливото;
2. Колко време би отнело, без много юркане от кантон Тиха Рила - стената на Смрадливото езеро - вр. Рилец - Панорама Джендемски циркус и обратно ако може през Черното езеро за кръгов маршрут...

Благодаря на всички, които се включат с мнения!
Сря Юни 28, 2017 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov