ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: храната
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: храната
Автор Съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Аз да попитам, не знам към коя тема, но как стоят нещата с храната ? От къде може да се направи зареждане, както и какво си носите вие ?

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Вто Сеп 01, 2015 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ей, човече, моля те, ай сЕдни малко и попрочети туй-онуй в тоя форум и тогава питай! Вече трета тема в рамките на минути оспамваш с глупави въпроси!
Вто Сеп 01, 2015 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Втора, тази аз я преместих от темата за вариантите, не беше за там.
Борисе, недей така с лошо, няма обособена тема за храната, така че вярно за пореден път, ама да напишем в основни линии.
Още повече тези, които минаха тази година и знаят в коя хижа се предлага храна и в коя само спане.

Мавруд, магазини има в Лакатник, Шипка, Хаинбоаз, Котел и във всички села по маршрута в Източна СТара планина (виж ги на картата). В Лакатник и селата са селски магазини, няма голям избор, но основните продукти ги има. В Котел има всичко. На Шипка и Хаинбоаз не знам дали не са по-скоро тип заведения, отколкото истински магазини, нека някой, който е бил тази година по Пътеката да каже.

Храна има във всички хижи от Централен Балкан. В Западна Стара планина разчитай основно на магазина в Лакатник, защото иначе може да останеш гладен. В хижа Тръстеная има богато меню, но за останалите хранения си вземи нещо от Лакатник.
Заведения има на Шипка, в летовище Върбица също предлагат добра храна.

Аз лично си нося каквото и на всеки друг преход - хляб, сирене, кашкавал, салам или друг колбас, вафли и шоколад. Може и някакви ядки, но нямам навици и по-скоро не нося. Като свършат тези продукти си купувам където има възможност от някоя хижа или заведение кебапчета и хляб и ги ям след това.

Общо взето на Ком-Емине може и да погладуваш, за разлика от Е-4 и особено Е-8, където направо се освинваш, особено в края.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Вто Сеп 01, 2015 7:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 01, 2015 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се за тона, ама нали тия дни е еуфория около рекордьорите и кандидат-такивата, та като получа съобщение за ново мнение и си мисля, че е нещо ново и важно, пък то - може ли само на хижи, ама каква храна и т.н., обсъждани работи, пък и нямащи единствено конкретен и верен отговор.

Аз това лято карах на конвенционални храни, макар и по-тежки за носене, поне си хапваш кат човек Smile Най-тежкото в багажа ми беше манджата, ама си я носех, без да мрънкам, щото иначе тия семки и ядки ги намразвам за дълго после Smile Едно пакетче слънчогледови семки се върна от Емине и беше изядено във влака на връщане поради липса на друга храна Smile От 0.5 л шише с мед се върна около 1/3. А чията изобщо не я ядох... всъщност не, в спалнята на Ральо чак си направих малко буламач с чия и го изпих. Остатъка си го върнах. Тая чия много я хвалят, ама на мене нещо не ми действа...

Абе, има къде да се яде на тоя поход, ама да тръгнеш с колело, че иначе много бавно става и някъде верно може да закъсаш с манджата, ако някоя хижа или магазин те издъни.
Вто Сеп 01, 2015 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Борисе, чията на никого не действа, но само ти имаш смелостта да си признаеш Laughing

Храна със сигурност няма на Витиня, на прохода Вратник, на Ришки проход.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 01, 2015 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
На Витиня може да си заровиш храна предварително и да си я вземеш и изядеш на похода. Питайте Митака, той е специалист в криенето на храна покрай пътищата Smile И все му се получава номера, аз пробвах на две места в предишни години, ама явно не съм доизкусурил нещата - и на двете места мишките се бяха почерпили преди мен Smile
На Вратник тая година храна за мен имаше - донесе ми я верен приятел на Пътеката и срещата и вечерята с него беше един от най-приятните ми моменти тая година.
Вто Сеп 01, 2015 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
На Витиня може да си заровиш храна предварително и да си я вземеш и изядеш на похода. Питайте Митака, той е специалист в криенето на храна покрай пътищата Smile И все му се получава номера, аз пробвах на две места в предишни години, ама явно не съм доизкусурил нещата - и на двете места мишките се бяха почерпили преди мен Smile
На Вратник тая година храна за мен имаше - донесе ми я верен приятел на Пътеката и срещата и вечерята с него беше един от най-приятните ми моменти тая година.


Аз зарових два пакета, единия го нямаше, някой ме е издебнал Very Happy
Вто Сеп 01, 2015 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да се заравя качествено и тайно, то си е цяло изкуство Laughing

Ние с Митака преди 2 години, след взимането на храната от Витиня, решихме там да си оставим излишния багаж, дето го бяхме помъкнали, но и нас пакостлива ръка ни е издебнала и после като минах, дрешките ги нямаше... Crying or Very sad
Вто Сеп 01, 2015 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Нека и аз да изложа своите съображения. Ходя от 15 години на планини, млад човек съм. Най-дългите ми преходи са максимум до 5-6 дни, но в повечето случай средно по 3 дни. Имам голямо желание за Ком-Емине, но от над 10 години се храня доколкото успявам здравословно и от тогава не съм ял сирене, което не е домашно или струва под 12 лв, не съм ял никакви колбаси, вкл. шунка и бекон, не съм ял никакъв бял хляб, не съм ял никакви вафли, кроасани и тем подобни. Съжалявам, ако за някой това е крайност - аз специално имам много приятели с такъв тип хранене, като някои от тях също са и планинари. Та затова ми беше питането - явно, че от тези т.нар. селски магазини няма как да си взема почти никаква храна, а пък е невъзможно да се вземе храна за 30 дни - така, че май не направя ли компромис с храната - няма да видя Ком-Емине, но само ако знаете, когато не си ял от над 10 год. такава храна колко трудно е да я възприемеш като такава или да те наяде...Но това са си явно лични теми - здравословното хранене и Ком-Емине са несъвместими неща.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Сря Сеп 02, 2015 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
Нека и аз да изложа своите съображения. Ходя от 15 години на планини, млад човек съм. Най-дългите ми преходи са максимум до 5-6 дни, но в повечето случай средно по 3 дни. Имам голямо желание за Ком-Емине, но от над 10 години се храня доколкото успявам здравословно и от тогава не съм ял сирене, което не е домашно или струва под 12 лв, не съм ял никакви колбаси, вкл. шунка и бекон, не съм ял никакъв бял хляб, не съм ял никакви вафли, кроасани и тем подобни. Съжалявам, ако за някой това е крайност - аз специално имам много приятели с такъв тип хранене, като някои от тях също са и планинари. Та затова ми беше питането - явно, че от тези т.нар. селски магазини няма как да си взема почти никаква храна, а пък е невъзможно да се вземе храна за 30 дни - така, че май не направя ли компромис с храната - няма да видя Ком-Емине, но само ако знаете, когато не си ял от над 10 год. такава храна колко трудно е да я възприемеш като такава или да те наяде...Но това са си явно лични теми - здравословното хранене и Ком-Емине са несъвместими неща.

Здравословното хранене и Ком-Емине са съвместими неща - лично мое мнение.
Безумните диети и Ком-Емине вече не са толкова съвместими - пак лично мое мнение.

Мавруд, бих ти препоръчал да си осигуриш приятели, ятаци, помагачи, които да ти доставят нужната ти храна на подходящи места.
Например на Витиня, където може да няма и удобно място за спане, там заедно с храната може да ти доставят и бивачни съоръжения за удобна нощувка.

Друг вариант е да молиш хижарите да ти закупят необходимата храна срещу допълнително заплащане, но аз не бих разчитал, че хижарите ще изпълнят точно поръчката ти, а няма да купят каквото им е по-лесно с оправданието, че ако си гладен, ще ядеш всичко. Smile

И да не забравяме за подвига на перничаните, които минали Ком-Емине и накрая вегетарианецът в групата им проял кюфтета (доколкото си спомням). Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Сеп 02, 2015 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...И да не забравяме за подвига на перничаните, които минали Ком-Емине и накрая вегетарианецът в групата им проял кюфтета (доколкото си спомням). Smile


Викаш гладът направи от маймуната човек Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 02, 2015 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Виктор Брънков от десетте перничани не само е вегетарианец, ами и веган - суровоядец. Ял е микс от всякакви ядки плюс царевично брашно залято от вечерта с вода в една кутия и това го яде на другия ден. Самия Борис Никленов е бил вегетарианец. Първия е научил другите да ядат сурова коприва, втория - детелина. Обаче като пристигат на морето и отиват в някакъв ресторант, Виктор си поръчва кюфтета. Борис геройски издържа на изкушението и яде риба Laughing

Мавруд, ти с това трябваше да почнеш, че имаш някакъв специален хранителен режим. Значи варианта с криенето на храна ще ти свърши работа, консервираш си сам каквото можеш да ядеш, криеш на равномерни интервали по пътя и не зависиш от никого.
Само че като тръгнеш, ще видиш че са били напразни страховете ти, че няма да възприемаш другата храна, освен сиренето от 12 лева. Аз съм яла 30 години здравословна храна, пък не умрях като минах на нездравословна. Ще видиш, че прекрасно ще се наяждаш, стига да не си въобразяваш, че от три седмици ядене на евтина храна ще се разболееш. Някои принципи доста лесно се престъпват след 12-часово ходене в къпинака Wink
Между другото на Е-8 бяхме с един вегетарианец и той 15 дена яде някакъв странен хляб и манджи от ориз, леща и т.н., които сам си готвеше. Та явно може и по този начин, стига да знаеш какво тежи малко, пък ще ти даде достатъчно енергия.
По повечето хижи и без това ще ядеш боб и леща, това към здравословните ли спада, или ядеш само боб с доказан произход (заради ГМО)? Ако не е така, си спасен, поне в Централен Балкан. За Западна Стара планина ще си носиш, ако някой ти занесе нещо на Витиня или Кашана - идеално. Остава ти само Източна, но там ако си осигуриш един ятак, няма да имаш проблеми, защото има възможност за достъп с кола почти навсякъде. В Източна можеш да си закупиш и нещо домашно от местните хора по селата, стига да си по-социален.

(Сигурна съм, че доста хора са ти го казвали, но домашно не означава винаги здравословно, освен ако не си си го приготвил ти от начало до край.)

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 02, 2015 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Мавруд написа:
Нека и аз да изложа своите съображения. Ходя от 15 години на планини, млад човек съм. Най-дългите ми преходи са максимум до 5-6 дни, но в повечето случай средно по 3 дни. Имам голямо желание за Ком-Емине, но от над 10 години се храня доколкото успявам здравословно и от тогава не съм ял сирене, което не е домашно или струва под 12 лв, не съм ял никакви колбаси, вкл. шунка и бекон, не съм ял никакъв бял хляб, не съм ял никакви вафли, кроасани и тем подобни. Съжалявам, ако за някой това е крайност - аз специално имам много приятели с такъв тип хранене, като някои от тях също са и планинари. Та затова ми беше питането - явно, че от тези т.нар. селски магазини няма как да си взема почти никаква храна, а пък е невъзможно да се вземе храна за 30 дни - така, че май не направя ли компромис с храната - няма да видя Ком-Емине, но само ако знаете, когато не си ял от над 10 год. такава храна колко трудно е да я възприемеш като такава или да те наяде...Но това са си явно лични теми - здравословното хранене и Ком-Емине са несъвместими неща.

Здравословното хранене и Ком-Емине са съвместими неща - лично мое мнение.
Безумните диети и Ком-Емине вече не са толкова съвместими - пак лично мое мнение.

Мавруд, бих ти препоръчал да си осигуриш приятели, ятаци, помагачи, които да ти доставят нужната ти храна на подходящи места.
Например на Витиня, където може да няма и удобно място за спане, там заедно с храната може да ти доставят и бивачни съоръжения за удобна нощувка.

Друг вариант е да молиш хижарите да ти закупят необходимата храна срещу допълнително заплащане, но аз не бих разчитал, че хижарите ще изпълнят точно поръчката ти, а няма да купят каквото им е по-лесно с оправданието, че ако си гладен, ще ядеш всичко. Smile

И да не забравяме за подвига на перничаните, които минали Ком-Емине и накрая вегетарианецът в групата им проял кюфтета (доколкото си спомням). Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Ясно, благодаря за съветите...Smile В крайна сметка - може да го мина Ком-Емине но на 3-4 пъти като не се налага да ангажирам хора да ми носят (нормална), пардон, здравословна храна Smile Извинявайте, ама млад и интелигентен човек да яде колбаси и вафли си е африканска неграмотност (очаквам вълна от обиди и упреци сега) Smile

Много благодаря за информация, още веднъж. Smile

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Сря Сеп 02, 2015 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Че защо? Всеки има право на погрешно мнение и лош вкус Laughing

А Ком-Емине на 3-4 пъти, не е Ком-Емине, а просто няколко дълги старопланински прехода. Пак ще е хубаво, разбира се, даже много, но... началната и крайната точка няма да са ти Ком и Емине Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 02, 2015 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Ам и не искам да издевателствам над тялото си като го карам 30 дни да изразходва по 4-5 хил. калории разход, а прихода да му го осигурявам с някаква боклукчива храна - това си е тормоз ! Искам да ми е живо и здраво тялото до 90 да ме води по планините Smile Пък знае ли се - след 20 год., ако дойде хранителната революция може по хижите да се предлага само здравословна храна Smile

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Сря Сеп 02, 2015 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov