ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: храната
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: храната
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
...Искам да ми е живо и здраво тялото до 90 да ме води по планините...

Кой ли не иска, но не знаеш какво "иска" ТОЙ!!! Rolling Eyes
Не забравяй, дълголетието не зависи само от здравословното хранене.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 02, 2015 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
captain Bertorelli



Регистриран на: 04 Май 2015
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Това момиче го е направила с бюджет 9 лева:
http://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html

Което значи, че може да се кара и с много бране на боровинки. Това малко удължава времето, предполагам. Скривалища на Витиня и Беклемето, пазаруване в Котел и май ще стане.
Сря Сеп 02, 2015 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
captain Bertorelli написа:
Това момиче го е направила с бюджет 9 лева:
http://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html

Което значи, че може да се кара и с много бране на боровинки. Това малко удължава времето, предполагам. Скривалища на Витиня и Беклемето, пазаруване в Котел и май ще стане.


Прекрасен блог !!!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Сеп 02, 2015 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Вижте, аз нито имам 3 пръста подкожни и други теклесни мазнини, нито съм мазохист, нито намирам смисъла да се яде само без пари. Ако е това - може да се яде трева, семената на житните, но едно семенце е към стотна от грама... ял съм, става, ...
Сря Сеп 02, 2015 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Мавруд написа:
...Искам да ми е живо и здраво тялото до 90 да ме води по планините...

Кой ли не иска, но не знаеш какво "иска" ТОЙ!!! Rolling Eyes
Не забравяй, дълголетието не зависи само от здравословното хранене.


Никое човешко тяло не иска, няма нужда и не намира нищо полезно в храна от рода на вафли и джънк фууд. На тялото коства огромни усилия, за да изчерпа от тези храни малко калории за енергия и почти нулеви минерали и витамини. Това рано или късно създава сериозни дефицити в тялото, а отровите, които се поемат - рано или късно, според организма на човек дават отражение.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Сеп 03, 2015 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
meco puh написа:
Мавруд написа:
...Искам да ми е живо и здраво тялото до 90 да ме води по планините...

Кой ли не иска, но не знаеш какво "иска" ТОЙ!!! Rolling Eyes
Не забравяй, дълголетието не зависи само от здравословното хранене.


Никое човешко тяло не иска, няма нужда и не намира нищо полезно в храна от рода на вафли и джънк фууд. На тялото коства огромни усилия, за да изчерпа от тези храни малко калории за енергия и почти нулеви минерали и витамини. Това рано или късно създава сериозни дефицити в тялото, а отровите, които се поемат - рано или късно, според организма на човек дават отражение.

Казвали са ми, че не съм човек, ама аз не вярвах. Сега вече имам и доказателство. Smile

Мавруд, а да те питам (понеже виждам, че твърдиш, че имаш познания за калориите и енергията) - в алкохола има ли калории?
На много места дават, че алкохолът е много калоричен (както и за вафлите). Дали обаче тези калории се усвояват от организма?
Понеже рядко има алкохолици с наднормено тегло, но почитатели на вафлите и на сладките неща с излишни килограми има много.

И изобщо - каква е твоята теория за съвместимостта на алкохола със здравословното хранене и пълноценния живот до 90 години?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Сеп 03, 2015 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Ще ти кажа, но ми пиши на лично съобщение. Темата е прекалено важна, за да я разводняваме и да се отклоняваме. Smile

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Сеп 03, 2015 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Я закривай вече тая изсмукана от пръстите тема, Мавруд-а явно не се е разболял достатъчно сериозно от болестта, наречена Ком-Емине, та да бъде от полза за развитието на раздела... В друг раздел си има тема за храната по време на преход, по-логично е там да се развиват теориите за здравословното и другото хранене. Или пък това тук да отиде при лафовете, там по ще му приляга, отколкото в "Ком-Емине"...

Мавруд, от мненията ти виждам, че си интелигентно момче и за да не влизаме в излишни спорове, послушай ме, моля те: Ако наистина искаш да минеш Ком-Емине и търсиш информация, разказите на преминалите го вече са достатъчно много и за храната там също е споменато достатъчно. Направи си труда да ги изчетеш, вервай ми, тогава въпросите ти ще бъдат далеч по-малко на брой и далеч по-конкретни!
Чет Сеп 03, 2015 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Темата за храната е важна. Просто споменах, че се храня по по-различен начин и това е. От там нататък започнаха разни спорове и нападки - всеки си решава какво да яде. Аз просто питах за Ком-Емине - какво се яде, тъй като няма такава тема и вече е много хубаво, че има.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Сеп 03, 2015 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Спорове може, не трябва всички да сме на едно и също мнение. Нападка имаше само една, но спокойно, ние не се обиждаме лесно Laughing

Какво ядем ние е ясно, по-добре ти напиши какво носиш например за три или петдневен преход. Изброй продукти и грамаж, за колко яденета стига например...
С какво заместваш сладките неща? Колко тежи здравословната храна? Трайна ли е?
Носиш ли алкохол и какъв, как той наистина се съчетава със здравословния начин на живот?

Давай да развием темата като си я почнал.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 03, 2015 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ние или по точно "вие" със сигурност не се храните здравословно по време на преход. Защо не оставихте човека да сподели мнение по темата? Можеше да научим нещо.

Иронизирането на хората, които се хранят различно или се опитват да се хранят здравословно не е забавно меко казано.

Между другото от скоро съм вегетарианец Smile

Аз заменям сладките неща с тахан + мед + сухо мляко + начупени сурови орехи ("ядрено гориво") и нито брат ти, нито Тодор могат да ме стигнат на баира Very Happy , Янице.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Сеп 03, 2015 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ми направете тема за вегетарианството/веганството сред планинарите примерно.
Защото все още това са частни случаи.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Сеп 03, 2015 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Няма проблем да споделя, справям се успешно с носенето на здравословна храна до 4-5 дни, но не искам да спамя темата, защото тя е за храната Ком-Емине, а не по принцип за храната на походи...Така, че мога да го направя в някоя нарочна тема, каквато разбрах, че има, но не я намирам. Пренасочете последните мнения там и там може да обсъдим и споделим опит.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Сеп 03, 2015 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Би било интересно наистина, но аз не съм човека за тази работа. Твърде отскоро съм вегетарианец.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Сеп 03, 2015 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма никаква ирония в изказванията ми, просто се опитах деликатно да намекна на Мавруд, че атаки от рода на "африканска неграмотност" не са най-добрата защита срещу нашите нападки, просто защото не се каня да го нападам изобщо.
Въпросите ми бяха съвсем искрени, любопитно ми е какво носи, ако иска да каже, ако не иска да не казва. Гледам, че не иска, негово право е, но учтивостта изисква щом ползва информация от форума, поне малко да сподели и той.

Вегетарианството и веганството не са частни случаи, половината народ, дето ходим с него по планините са такива. И обикновено реакцията им е като тая на Мавруд - олеле, как можеш да ядеш тези вредни неща, ти си глупак, съсипваш си тялото, да ти го кажа преди да си почнал да ме обиждаш, че съм различен. Свикнала съм и не връзвам кусури, иначе не са лоши хора, когато не ми гледат в чинията какво ям Very Happy

Живко, никога не съм твърдяла, че се храня здравословно, даже напротив, ям това което ми е вкусно. Аз не искам да живея нито дълго, нито вечно. Wink А ти откога не ядеш вафли, аз така съм те запомнила, как на всяка почивка вадиш вафли "Чудо" от джобовете си?
Между другото всички болести, които имам сега, се появиха точно в периода, в който се хранех здравословно - месо, мляко, брашно, хляб, сирене, плодове, зеленчуци, всичко собствено производство. Вафли, бисквити, шоколад не съм и помирисвала, та Мечо е прав, не зависи само от храната. Затова сега си ям каквото ми се яде и се чувствам добре. Вярно, болят ме краката, между другото също прецакани в оня същия период, не мога да ходя бързо по баирите, но слава Богу, правя по някое и друго преходче все още. Е-4 го изкарах предимно на филии, намазани с маргарин и сирене. И успях да мина по билото между Яворов и Вихрен Wink
Разбира се, не всеки има железен стомах като моя, да обира като прахосмукачка каквото види по магазините, по дърветата и храстите край пътищата, та не го препоръчвам Laughing

А, да, другите теми за храненето, където Мавруд може да напише какво носи по време на преход са:
Каква храна носите на преход?
и
Относно храната по време на дълъг преход.

П.П. Жалко за хубавата сланинка Crying or Very sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 03, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov