ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: храната
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: храната
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Отдавна не нося никакви десерти на преход. Ядреното гориво е по-добро поне за мен. Не че понякога не хапвам вафла или друго, но ги избягвам.
Ти си магаренце, Яни. Не ти трябва храна, а някой да те води. HarHar Това е майтап, да не се разсърдиш. Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Сеп 03, 2015 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:


П.П. Жалко за хубавата сланинка Crying or Very sad

Да! Sad

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Сеп 03, 2015 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
............. + сухо мляко ....................


Това горното, брат, стои в Менделеевата таблица , а не в наръчника за хранене на вегетарианеца.

Подпис : / Бивш ГОЛЯМ вносител на сухи млека/.
Чет Сеп 03, 2015 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Настоящ ПО-ГОЛЯМ в бизнеса с със сухи млека:
Може ли малко по-конкретно, щом си казал, че знаеш? Ще бъде полезно четиво.
Чет Сеп 03, 2015 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Йосарян написа:
............. + сухо мляко ....................


Това горното, брат, стои в Менделеевата таблица , а не в наръчника за хранене на вегетарианеца.

Подпис : / Бивш ГОЛЯМ вносител на сухи млека/.
Имаш ли ли инфо NIDO на NESTLE дали е читаво? Че на вкус го докарват?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Сеп 03, 2015 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Йосарян написа:
............. + сухо мляко ....................


Това горното, брат, стои в Менделеевата таблица , а не в наръчника за хранене на вегетарианеца.

Подпис : / Бивш ГОЛЯМ вносител на сухи млека/.



Изобщо не ме интересува какво пише в наръчника на вегетарианеца, освен може би някоя рецепта за нещо вкусно.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Сеп 03, 2015 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Цецко има какво да каже, изчакайте да пише. От мляко до мляко има огромна разлика. Отдавна чакам някой запознат да се намери и да даде малко вътрешна информация.
И аз ще добавя след това, подреждам се на опашката просветители, колегата беше пръв Smile
Чет Сеп 03, 2015 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
tzezko написа:
Йосарян написа:
............. + сухо мляко ....................


Това горното, брат, стои в Менделеевата таблица , а не в наръчника за хранене на вегетарианеца.

Подпис : / Бивш ГОЛЯМ вносител на сухи млека/.
Имаш ли ли инфо NIDO на NESTLE дали е читаво? Че на вкус го докарват?

Всеизвестно е, че всички продукти на Нестле са отрови и трябва да бъдат избягвани, както впрочем и продуктите на всички световни хранителни продукти. Или поне да не се прекалява с консумацията на такива.
Пет Сеп 04, 2015 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не е така. Има боклуци и на големи фирми, и на малки. Но големите като правят и хубаво и лошо, все един продукт е лош и се казва, че Нестле прави онова лошото мляко. Което е истина, но се пропускат добрите продукти, когато ги има.
Пет Сеп 04, 2015 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Най-добро е млякото на... моята крава.
Даже млякото на комшийската крава не ми харесва, защото не зная къде я пасе, дали не я пасе там, където вчера пръскаха с отрови. Не зная колко му чист агрегата за доене, маркучите, гюмовете...
Не зная изми ли си ръцете, вимето на кравата, дали ги подсуши добре и още колкото искате въпроси.
Казах го за млякото, но това се отнася за всичко, с което се храним.
Ще кажете, тогава какво да ядем, като не можем да си произвеждаме всичко сами. Ами каквото ям и аз, искам-не искам, купувам.
Ето, затова не разбирам, здравословното хранене. Нали не си произвеждаш, а купуваш?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Пет Сеп 04, 2015 11:21 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Сеп 04, 2015 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Скоро прочетох книгата "Да бягаш с кенийците" Smile .
Та...който има интерес може да я прочете и види какво ядат "африканските неграмотници".
На последното световно по лека атлетика се видя как бягат Smile ..и не само там.
Пет Сеп 04, 2015 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
Скоро прочетох книгата "Да бягаш с кенийците" Smile .
Та...който има интерес може да я прочете и види какво ядат "африканските неграмотници".
На последното световно по лека атлетика се видя как бягат Smile ..и не само там.


Въпрос на предпочитание каква посока на еволюцията искаш да поемеш. Знаеш, в Серенгети трябва да бягаш бързо, за да оцелееш Wink
Аз лично предпочитам в посока Чърчил, да речем ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 04, 2015 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
ieronimus написа:
Скоро прочетох книгата "Да бягаш с кенийците" Smile .
Та...който има интерес може да я прочете и види какво ядат "африканските неграмотници".
На последното световно по лека атлетика се видя как бягат Smile ..и не само там.


Въпрос на предпочитание каква посока на еволюцията искаш да поемеш. Знаеш, в Серенгети трябва да бягаш бързо, за да оцелееш Wink
Аз лично предпочитам в посока Чърчил, да речем ... Cool


Именно, де Smile .
За голяма част от тях, явно бягането е пътят към Обетованата земя Smile .
И бягство от Серенгети Smile .

Храненето им е интересно - царевично брашно от което приготвят нещо, като качамак, зеленчуци и плодове Smile .
Детайлите са описани донякъде в книгата.
Пет Сеп 04, 2015 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
Скоро прочетох книгата "Да бягаш с кенийците" Smile .
Та...който има интерес може да я прочете и види какво ядат "африканските неграмотници".
На последното световно по лека атлетика се видя как бягат Smile ..и не само там.
А защо не споделиш какво ядат кенийските бегачи?

Нали се досещаш, че над 99 процента няма да прочетат книгата "Да бягаш с кенийците".
Не заради друго, а защото 99 процента не искат да бягат с кенийците. Wink

DHG написа:
...
Всеизвестно е, че всички продукти на Нестле са отрови и трябва да бъдат избягвани, както впрочем и продуктите на всички световни хранителни продукти. Или поне да не се прекалява с консумацията на такива.

За сухото мляко и твърдението, че било отрова - и как по-точно сухото мляко отравя организма на човек? Какви поражения предизвиква? За колко време? С колко години съкращава живота консумацията от 3 пъти седмично например? Води ли до фатален край?

Лично аз съм се удивлявал на твърденията на здравословно хранещите се, че ако консумират нездравословна (според тях) храна в продължение на 1 месец или дори в рамките на 1 седмица и са щели да си натровят организма и да го увредят непоправимо. Ако наистина здравословното (според тях) хранене е толкова добро, то не би следвало здравият им (според тях) организъм да се справи с нездравословната (според тях) храна без особени проблеми. Както по-здравото тяло се справя по-добре с настинката от по-нездравото. А то какво излиза - нездравословно хранещите се могат да се справят с всякаква храна, а здравословно хранещите се се разболяват и излизат от строя едва ли не щом изядат няколко вафли и малко наденица. Smile

Йосарян написа:
...
Аз заменям сладките неща с тахан + мед + сухо мляко + начупени сурови орехи ("ядрено гориво") и нито брат ти, нито Тодор могат да ме стигнат на баира Very Happy , Янице.
Живко (Йосарян), изпадаш в парадокса "липса на база за сравнение". Smile
Нека да е ясно, че нестигането на баира не се дължи на "ядреното гориво", което ти ползваш.
По-вероятно причината е фактът, че аз съм по-бавен на изкачване, но на слизане нещата се обръщат.
Ако аз изям СЪЩОТО КОЛИЧЕСТВО "ядрено гориво" като тебе - най-вероятно ПАК няма да мога да те стигна по баира.
Ако аз изям "ядрено гориво", а ти НЕ УПОТРЕБИШ "ядрено гориво" - най-вероятно ОТНОВО няма да мога да те стигна по баира.

От което следва да се направи изводът, че такива разсъждения НЕ ВОДЯТ до ПРАВИЛНИ изводи - поради липса на база за сравнение. Smile

Правилната насока би била да се сравнява ТИ как качваш баира - СЪС и БЕЗ ядрено гориво.
Както и да сравниш своите собствени ходения ПРЕДИ и СЛЕД като си станал вегетарианец.
Сега по-лесно ли качваш баирите? А по надолнището? А с дългите преходи как се справяш?

Защото съм забелязал, че при краткотрайните преходи вегетарианците се справят отлично, но за по-дълго време ходене и се изморяват повече, и нямат сили да продължат. Точно за това стана въпрос и в настоящата тема - здравословно хранещият се Мавруд мисли, че не може да направи Ком-Емине на един път, защото "не искам да издевателствам над тялото си".

Което ми напомни на прословутото първо изкачване на Еверест от веган - по-голяма антиреклама на веганството не би могло да има - хиляди да са качили Еверест, а само един веган.

П.П. То и думата веган ми я подчертава с червено като грешно изписана, така че Ристо Туристо май е прав - частни случаи и малцинство са веганите и вегетарианците.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Сеп 04, 2015 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 за да отговоря на въпроса ти се зарових в книгата за да намеря точните описания и... на стр.139 чета - "Комбинацията от кръв (от врата на кравата) и mursik (ферментирала млечна напитка) ги правела силни" Smile , та...при тез стада, особено в района на централен балкан Smile , храната е пред очите ни Smile .
Представи си, как туристи гонят некой бик в района на "Смесите" да му източат кръвта Smile .

Горното е майтап, а сега сериозно - сух хляб, манго, банани, зеленчуци и любимата им храна (според автора, който изследва факторите, правещи кенийците непобедими бегачи на дълги разстояния) - угали - царевично брашно с вода, което се вари до получаване на бяло лепкаво тесто (стр.30).

Естествено, автора сочи и още много предпоставки - детство, надморска височина и т.н. който се интересува, знае къде да прочете.
Пет Сеп 04, 2015 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov