ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: храната
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: храната
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Имаш ли ли инфо NIDO на NESTLE дали е читаво? Че на вкус го докарват?


Не знам от какви компоненти се забърква бялата прахообразна смес в NIDO- то. Има хубави овкусители. На "Нестле" съм доставял сухи млека и суроватки както от Германия и Франция, така и от Украйна и др.
Пет Сеп 04, 2015 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Защото съм забелязал, че при краткотрайните преходи вегетарианците се справят отлично, но за по-дълго време ходене и се изморяват повече, и нямат сили да продължат. Точно за това стана въпрос и в настоящата тема - здравословно хранещият се Мавруд мисли, че не може да направи Ком-Емине на един път, защото "не искам да издевателствам над тялото си".


От малко прочетено и също толкова малко преживяно смея да имам различно мнение по темата.

Няма да давам за пример Скот Юрек или голяма част от ултрабегачите, които се ориентират в тази посока. Естествено са частни случаи и има много от 'нормалните' ядящи си месо хора.

Откакто аз лично съм вегетарианец (6 месеца и половина) успях да направя няколко ултраизпълнения, които в моя частен случай мисля, че оборват твърдението ти.

Е-4 без месо.
Витоша 100 и СтаРа Планина 100х24 без месо за бързо време.
Колоездене от София до Варна за 24 часа без месо.
Колоездене от Берлин до София за 12 дена 2000км без месо.

При мен случаят просто е, че трябва постоянно и на често да си добавям енергия, а не да ям 2-3 пъти на ден примерно, дали месото е фактор, не съм сигурен, но лично за себе си не го усещам за такъв.

Пример, който също ми се иска да споделя, че мой познат, който също тича сериозно, интересува се по темата и тренира сериозно, преди 3 седмици е участвал (плувал тази година) на Орехово Ултра (80 км - малката дистанция на Персенк) и седмица по-рано е цитирам: "спрял месото, за да се изчисти за състезанието". Дали е правилно или не нямам никаква идея.

Жалко, че темата е в Ком-Емине частта и не може да се развие повече към здравословната си част. Аз също съм изключително любопитен да открадна малко от познанията и навиците на Мавруд за планински преходи, вместо да се мъча да откривам сам топлата вода Smile

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Пет Сеп 04, 2015 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вече има тема за здравословното хранене:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=9120

Което не означава, че не може и тук да се пише за възможността да се направи дълъг маршрут от рода на Ком-Емине или Е-4, Е-8 с различен хранителен режим. Споделяйте опит Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Сеп 04, 2015 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд, не че се заяждам. Почвам с извинение, да не ме разберат грешно... Ама видях БДЖ в подписа ти и като чета за здравословно хранене..., а дано има лъч светлина в тунела и там да има иновации (не в тунела), не само ремонта на централна гара...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Сеп 05, 2015 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
.. Споделяйте опит Smile


Мога да изброя количествата и видовете храна, които използвахме по време не Е-3 и Е-4.

Нашето преминаване на Ком-Емине в много аспекти спада в графата "никога не започвайте така Е-3", така че в никакъв случай не ги споделям за пример или като съвет.

По време на двете и в много други случаи съм използвал драстични количества от много вредни и отричани чак в последно време от мен добавящи енергия продукти като Snickers-и и всички производни и вафлоподобни боклуци, с които много от нас сме толкова свикнали.

Невегетарианско първо преминаване на Ком-Емине:
- Сандвичи за 6 дена до първо зареждане на Беклемето (2 хляба над 30 филии запечени на двойни сандвичи на партигрил с кашкавал и месо за първите 3 дни и с кашкавал и луканка за вторите 3 - снимка (на пук на предположенията: не, без мазила и запечени не се развалят));
- 6 шоколада;
- 6 Snickers-а;
- 1.5 килограма ядки (микс бадеми, лешници, кашу и червена боровинка) от които върнах след прехода;
- няколко леки и неразвалящи се Bake rolls-а;
- няколко кутии локум;
- супи по хижите.

Зареждания (пазаруване от Котел):
- съответен брой от същите продукти за съответния брой дни до следващо зареждане или до Котел (тестени закуски вместо сандвичи и същите продукти от Котел за 4 дена до Емине + обяд в р-т Бабой и малки пазарувания в Дъскотна и Козичено);
- плодове, зеленчуци и сирене за моментална употреба;

Резултат свалени по 8 килограма и от двамата.

Както се казва: Някои грешки са прекалено хубави, за да ги направиш само веднъж Smile

Вегетарианско Е-4:
- Сандвичи за 5.5(6) дена (два не!бели хляба запечени на партигрил с микс от кашкавал, сирене, маслини, подправки и яйца (не, въпреки наличието на яйцата не се развалят);
- 6 шоколада;
- 6 Snickers-а;
- 0,75 килограма ядки (микс бадеми, лешници, кашу и червена боровинка) от които НЕ върнах след прехода;
- 2-3 кутии локум;
- супи и салати по хижите и на Клисура;
- бира всеки ден.

Зареждане на Предел-а:
- аналогично за дните до края + тотално угояване по хижите в Пирин, както се спомена на Е-4: "не можеш да останеш гладен" Smile

Резултат свалени 2-3 килограма.


Отчитам недостатъка от здравословна гледна точка на употребата на такъв тип сладко и затова питам за ноу-хау и търся алтернативи за себе си.

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Пон Сеп 07, 2015 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
SakatOrel написа:
Зареждане на Предел-а

Би ли споделил, къде на Предела презареди и какво конкретно?
Пон Сеп 07, 2015 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
planinar написа:
SakatOrel написа:
Зареждане на Предел-а

Би ли споделил, къде на Предела презареди и какво конкретно?


За Е-3 е темата, ама с две думи:

Описаното количество и вид храна за четирима души за дните (5.5) до края, донесени от поддържащата група на чешмата преди продължаването към Кулиното.

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Вто Сеп 08, 2015 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние на Предела пазарувахме от магазина. Намира се на главния път, при заведенията. Също така в заведението, в което вечеряхме се продаваха разни сладки неща и кайсии (и много свободни електрически контакти).
Ето това е заведението, в което ядохме - крайното вляво

Преди него (като се върви в посоката на Е-4) и от другата страна на пътя е магазинчето (снимката е ужасна, но не съм направила друга)

Ние си купихме хляб, кисело мляко, салам, сирене (препоръчаното от продавачката беше страхотно), кашкавал, маргарин, наденица, маслини, солети, обикновени вафли, локум, кроасан. Имаше и носни кърпички, тоалетна хартия, мокри кърпички. Всичко, което купихме беше хубаво, нищо не ми се стори старо или залежало.
Ето ги покупките Smile


Гледам, Боян е писал, че са носили локум. Не знам от какво точно се прави и колко е енергиен, но върши добра работа за десерт в планината, Стефан често носи. Не е натъртващо сладък, после не ми се пие вода, изобщо препоръчвам го за хора, които не обичат прекалено сладките работи.
По същата причина хитът на тазгодишното ни Е-4 бяха обикновените вафли. Всеки ден хапвахме, а тези които купихме от Предела бяха страхотни Very Happy

Двадесет минути след това, на разклона за х. Яворов има чешма и параклис, там си купихме плодове и зеленчуци (домати, краставици, праскови), имаше импровизирана сергийка, не знам обаче дали всеки ден е така.


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 08, 2015 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Въпрос на организъм, т.е. строго индивидуално е. Аз дори не бях чувал за подобен "допинг", докато не прочетох за енергийните гелове в темата за СтаРа 100х24 през 2012-та. Реших да взема една кутия от 20бр. и въобще не съжалявам, че го направих. Още на третия ден като почна да се трупа умората започна да ми става все по-трудно да се храня нормално. Не само ,че нямах никакъв апетит ами направо ми се гадеше при мисълта за храна. А "батерийте" си се изтощават и презареждането е задължително. Вечерно време като стигнех крайната цел за деня и се отпусках ми се отваряше вълчи апетит, но през деня докато ходех (между 3-тия и 6-тия ден и последните 2) минах през няколко сериозни кризи, когато знам че трябва да ям, а нямам грам апетит и едва ли не ми се повдига при мисълта за храна. Според мен е въпрос на тренинг, аз лично много рядко правя многодневни преходи и вероятно организмът ми не е свикнал на такъв цикъл. Предполагам, че ако човек ходи редовно тялото свиква с натоварването и тогава такива неща сигурно няма да се случат. Иначе суха храна си носех достатъчно и имаше моменти, когато не исках и да я погледна. Едно гелче в такива случаи спасяваше ситуацията.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Сеп 12, 2015 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
captain Bertorelli написа:
Това момиче го е направила с бюджет 9 лева:
http://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html

......


Почти не се коментира тоя пост в темата, а си заслужава да се помисли повечко по въпроса Smile Тя не се притеснява особено, че за последно е яла преди 3 дни например, раницата й е 15-20 кила (аз не си представям, че бих оцелял с такава раница) и въпреки това си минава едни добри километри всеки ден, особено към края.
Да й бяха и малко по-читави обувките... или пък изобщо да не си е взимала обувки, аз това лято си бях само и единствено по сандали, други обуща не съм мъкнал Smile И нямах нито една пришка!
Съб Сеп 12, 2015 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
captain Bertorelli написа:
Това момиче го е направила с бюджет 9 лева:
http://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html

......


Почти не се коментира тоя пост в темата, а си заслужава да се помисли повечко по въпроса Smile Тя не се притеснява особено, че за последно е яла преди 3 дни например, раницата й е 15-20 кила (аз не си представям, че бих оцелял с такава раница) и въпреки това си минава едни добри километри всеки ден, особено към края.
Да й бяха и малко по-читави обувките... или пък изобщо да не си е взимала обувки, аз това лято си бях само и единствено по сандали, други обуща не съм мъкнал Smile И нямах нито една пришка!

Коментирали сме го на друго място, където бях пуснала преди линк към този пътепис Smile Само че това е толкова частен случай, че няма накъде. Девойката така си ходи - много пътуване, малко пари, малко храна. Свикнала е. А някой като мен, дето е свикнал да яде по пет пъти на ден, пък и калорично, направо ще припадне още на Лакатник при нейния режим Laughing
Иначе е чудесно да спести човек едно кило багаж и да тръгне с шепа бадеми, но колко човека са приучили предварително организма си на такъв режим? Защото на прима виста не вярвам да може някой да мине КЕ по такъв начин.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 12, 2015 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
То почти всички имаме нужда от специализирана помощ, особенно зимата Very Happy
Пон Сеп 14, 2015 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Специализирана помощ не, но самата тя е специализирана в правенето на особени неща. Мъчи я че е малко нервна.
За храната - тя е пълна, носи си храна от вкъщи, яде варен с вода ориз, в добро физическо състояние е и е леко шишкава. 9-те лева за храна се получават за сметка на неотчетени ресурси, употребени преди и след това. По време на прехода неизбежно се стига до намалена способност да се насладиш на хубавото наоколо, претоварване над здравословното и съзнателно търсене на нещо без пари.
По-правилният начин е да спечелиш от разходката, в брой, в приятни усещания и в здраве. Парите за дните горе може да са повече, но се връщат многократно когато сметнеш и тези "печалби", които не са в банкноти.
Пон Сеп 14, 2015 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov