ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Здравословно хранене в планината

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Здравословно хранене в планината
Автор Съобщение
Мавруд

Мнение Здравословно хранене в планината Отговорете с цитат
Бях посъветван да повдигна тази тема, тъй като се оказа, че има интерес.

Според мен нещата стоят по следния начин - колкото по-краткотраен е похода - толкова повече е възможно да бъде здравословно храненето.

Личен опит: При походи от 1 до 3 дни без никакъв проблем си нося цялата нужна храна за похода и не е нужно да прибягвам до полуфабрикати.

Какво нося ? Варени яйца, домашна сланинка (в по-студено време), домашни луканки (в по-хладно време), сандвичи с краве масло и пълнозърнест хляб без мая, квас и култивирана ппшеница, мед, истинско сирене, кашкавал. Принцеси със същия хляб в 2 вариант - с кашкавал или сирене, яйце, чубрица. Сладки - в повечето случаи от пекарна "Слънце и Луна", които са без изкуствени мазнини, бяла захари бяло брашно. Ядки, разбира се. Плодове, но малко, тъй като тежат. Според похода може някаква домашна приготвена манджа с кафяв ориз, картофи, домашно месо и такива неща. Варени бобови култури. Абе много неща. Smile Винаги ми остава храна...Smile

Пет Сеп 04, 2015 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain

Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Re: Здравословно хранене в планината Отговорете с цитат
Мавруд написа:
Бях посъветван да повдигна тази тема, тъй като се оказа, че има интерес.

Според мен нещата стоят по следния начин - колкото по-краткотраен е похода - толкова повече е възможно да бъде здравословно храненето.

Личен опит: При походи от 1 до 3 дни без никакъв проблем си нося цялата нужна храна за похода и не е нужно да прибягвам до полуфабрикати.

Какво нося ? Варени яйца, домашна сланинка (в по-студено време), домашни луканки (в по-хладно време), сандвичи с краве масло и пълнозърнест хляб без мая, квас и култивирана ппшеница, мед, истинско сирене, кашкавал. Принцеси със същия хляб в 2 вариант - с кашкавал или сирене, яйце, чубрица. Сладки - в повечето случаи от пекарна "Слънце и Луна", които са без изкуствени мазнини, бяла захари бяло брашно. Ядки, разбира се. Плодове, но малко, тъй като тежат. Според похода може някаква домашна приготвена манджа с кафяв ориз, картофи, домашно месо и такива неща. Варени бобови култури. Абе много неща. Smile Винаги ми остава храна...Smile

Ей на тва му викам аз здравословно хранене в планината! #nomnom

Пет Сеп 04, 2015 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel

Мнение Отговорете с цитат
Аз взимам и подвижна скара, въглища 5 кила, кебапчета и кюфтета, наденица и помагало на Шишков Shocked но на автопоход Laughing
Това е храна за 3.5 дни ходене, не повече от 3 кг заедно с опаковките, и пак ми остана:

консерви 4 риба тон и 1 свинско, бадеми 3Х200 гр,мед виж обилно 1 кг, нескафе, сухари 400 гр, Хай 5 ZERO със забавено освобождаване на магнезий за избягване на схващания, че не съм в много добра форма. Малко ядене, добро ходене . Много ядене, пуфтене и полягване.
Пет Сеп 04, 2015 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Мавруд

Междудругото аз също не съм фен на многото хранене. За походи до 3-4 дни също мога само сутрин и вечер по малко да ядем и предимно на вода. Но за повече време вече започва сериозен тормоз над тялото. Иначе зимата предпочитам предимно мазнини и белтъчини. Дават много сила, енергия и топлина.

Пон Сеп 07, 2015 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zLaGaD

Аз, ако ще го минавам догодина похода Ком Емине, не знам как ще си замъкна само яденето, за пиенето да не говорим. Май ще трябва да си купувам АТВ с багажник да го мина!? Laughing
Пон Сеп 07, 2015 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.