ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Парапети по планините. Дискусия.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Парапети по планините. Дискусия.
Автор Съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
НЕма се косите, важното е да има въжета и синджирье...за да е безопасно...
Вто Ное 03, 2015 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
...... Да им го тура на безопасността.... Rolling Eyes
Виж коловете между Росоватец и М.Кадемлия как са полегнали, пък и "бабската пътека" - колко време живя, преди да почине скоропостижно.


vladofff В събота срещнахме с колегата Станислав двама рейнджари горе на баира и си поговорихме надълго и широко. Попредставихме се един друг, поразприказвахме се надълго и нашироко. Единият се оказа син на познати хора, много готини хора, градили много неща в Балкана. Та стана въпрос разбира се за тези полегнали колци около Чим колиба, както и за тези около Беклемето дето Стефан Илиев ги е снимал. Учудиха се в началото, после рекоха че са само два-три такива. Не съм ги броил, сигурно и ти не си. Момчетата ми харесаха. Единият показа доста интересни растения, които съм подминавал без да забележа. Упътиха ни - да не се изгубим Very Happy. Разправиха за въжетата, за новите пътеки, за новия път от Тъжа, за резерватите, пожара под Соколна, за мечките и УБО-то. Абе беше интересно и полезно. За мен поне. За тях незнам.
Останах с впечатление, че с идването на новата управа в Парка е започнало нещо да се прави. Сега дали това нещо е тъпо или добро, дали е качествено или не - е друг въпрос. Но интересното е че се гради. Значи има пари. Значи се усвояват. Значи е добре. ЗА НЯКОИ. Защото след въпроса ми кога че е готова новата пътека към Мазалат получих следния отговор "Почнахме е тази година, надявам се да я завършим догодина. Защото свършиха парите. Толкова бързо, пък не бяха малко. Не мога си го обясня как стана това". Е ние знаем как. Предната вечер си бях в Габарево. Пихме си бирата в кръчмата с хора имащи общо с туризма в района. По едно време влиза един наперен и почерпен. Единият ми вика "Тоз познаваш ли го. Той ти е градски. Но живее вече в района. Прави сега едни нови табели в Парка и скоро ги монтираха. Един от най-големите мошенници е да знаеш". Не му запомних името. Не ми и трябва
Вто Ное 03, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Преди 2 седмици бях на Амбарица. Горе по равното няколко колеца от новите бяха полегнали вече на земята, пролетта явно ще е финалното преброяване. Очаквам поне половината да са долу, та - който отмята данни за картата - не ги щракайте новите Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 03, 2015 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Онзи ден се натъкнах на поредното българско достижение в парапетното дело. Става дума за ново метално въже на пътеката от гр. Карлово към х. Хубавец в участъка след първия железобетонен мост над десен приток на Стара река:





Северния край на това дебело метално въже е трябвало да достигне до голям камък, в който е забита и циментирана метална кука:



Добре ама се е оказало че дължината на въжето не достига с около метър. Какво мислите е измислил нашенския гений? Металното въже е завързано с ръждясалa тел към един храст в близост до недостижимата кука:





В района има и още нови парапети, в чието изграждане храстите край пътеката също имат водеща роля като заместител на вече изскубнати от земята метални шишове, през които въжето минава.
Чет Дек 24, 2015 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
както казва Лордът: "Кипи безсмислен труд". Точно там няма никакъв смисъл от железа, ама карай, да живеят "европроектите".
Сря Яну 06, 2016 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
парапета над карлово е,
като те подгони баба меца
да нема къде да шаваш ... Laughing
в испания нали има надбягване с бикове
аде не са по долу балканджии Cool
п.п. коравите калоферци хеле, гледам - ловят пастърва на жив червей Cool
Сря Яну 06, 2016 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bikerboy



Регистриран на: 07 Фев 2015
Мнения: 26
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Същото е положението от х.Мазалат към Русоватец, метри ненужно въже за което на някой места може да се поспори , ще помага ли или ще пречи.
Съб Яну 09, 2016 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Страница 22 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov