ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Поведение при гръмотевични бури. Дискусия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Поведение при гръмотевични бури. Дискусия
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ох, знам! Предвидил съм го за след Нова Година. И така от година на година... Crying or Very sad А за възможната кутийка, която би могла да ме спаси от "мигането", се сетих, че навремето голям проблем за телевизорите бяха колебанията в напрежението. Ама продаваха едни сандъчета като капани за плъхове, наречени стабилизатори, и телевизорът работеше безпроблемно. А ето че сега никой не мисли за моите проблеми. Явно съм изолиран случай. Crying or Very sad
Пет Дек 23, 2022 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3293
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=стабилизатор+на+напрежението





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Дек 23, 2022 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Телевизорите са с импулсни захранвания масово в днешно време (за разлика от тези навремето) и би следвало да "държат" относително добре на падове на напрежението в прилично широки граници, поради тази причина и въпросните сандъчета са остатъци от други времена, обаче знам ли, може наистина да е някакъв тежък случай и да не му понася.
Пет Яну 06, 2023 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да допусна, че примигването се дължи на пад на напрежението, понеже екранът заглъхва дори когато гася лампата над мивката, а не само когато я паля. Както казах, екранът ми е в кухнята. По тази причина реагира на хладилника, печката и всички консуматори. Явно се задейства някакъв идиотски импулс, на който мониторът реагира кретенски. За мен това е странно. Все пак екранът на лаптопа не гасне, а гасне само големият на стената.
Пет Яну 06, 2023 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
С какво си "вързал" телевизора и лаптопа?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 06, 2023 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С един специален шнюр, не знам как се казва, но накрайниците му са като сдъвкани USB-та. Дължина 2,5 метра.
Пет Яну 06, 2023 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
Купи нов такъв сдъвкан шнур, но с дължина 1.5 метра тоя път и виж дали няма да има промяна в поведението на телевизора Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 06, 2023 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Начи, то не бяха фази, на съседката печката, антени и какво ли не, но смяна на кабел не си пробвал. Това трябваше да е първото. Наистина кофти HDMI кабел е възможно да прави този проблем. Първо пробвай да преместиш настоящия кабел на друг HDMI вход на телевизора. Ако няма подобрение пробвай с друг кабел- може преди да купиш да заемеш от някой, повечето устройства се връзват с такива към телевизорите вече. Дето се вика и съседката с печката сигурно има Smile
Пет Яну 06, 2023 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така е, смяна на кабела не съм пробвал, щот струва пари. Да им имам на инженерите акъла! Защо трябва да е друг вход, а не USB? Да са живи и здрави Мони Паси и жена му, че наложиха на Европейския съюз уеднаквяване за зарядните устройства. Ама кога ще стане?
Пет Яну 06, 2023 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, няма нищо общо УСБ с този кабел. Просто по УСБ няма как да пуснеш картината и звукът, поне по старите. Сега мисля приеха USB-C като такъв стандарт и по кабели с такива куплонги може и видео и звук да се прекарва, както и доста по-голям ток за зареждане да минава, но с това няма нищо общо семейство Паси Smile
Ако не си прочел внимателно- пробвай първо да видиш дали нямаш повече от един HDMI вход на телевизора и тествай да смениш настоящия( ако се затрудняваш пусни модел или снимка на портовете)
А инак кабел можеш и от внуците да поискаш за проба преди да купуваш, щом те е срам от съседката Wink
Пет Яну 06, 2023 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз това викам, че двата кабела нямат нищо общо, но си мислех, че можеха да са един и същ. Имам още един изход за "гребен". С него свързвам прожектора за презентации в зала, но не съм сигурен, че телевизорът има същия вход. А двата HDMI входа са един до друг и няма никаква разлика - мигат еднакво. Внуците нямат такъв кабел, няма за какво. Ще се нагърбя някой ден да пренеса всичките "дивайси" далече от кухнята, да видя как ще се държат. Ама в кухнята ми е топло, даге! А семейството точно за стандарта USB-C имат заслуга, както чета. И моля те, не помрачавай тяхното щастие, че от догодина аз ще реша проблема си с шнура!


Пет Яну 06, 2023 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Няма толкова връзка с конектора (USB-C ) това колкото със стандарта, USB3 търкаля не помня колко точно но беше поне няколко gbps и може да се "изнасили" да тече видео по него. На макбука имам адаптер от USB-C към една джаджа с нашит ethernet адаптер, саундкарта и HDMI изходи (или Displayport май?) дето го ползвам на работа да връзвам монитори. HDMI е наистина капризна история отдолу с всякакви протоколни екстри, като например винаги минава handshake ей така ако по някаква причина гадината реши точно на този дисплей да не показва нищо (това понякога пропада и мистериозно се оправя и минава успешно като извадиш кабела и го пъхнеш пак).

Обаче HDMI кабелите по стандарт също толерират прилично резистивен пад на напрежението и смущения и 2-3 метра дължина би следвало да е абсолютно безпроблемен сценарии. Тъпото е че поради някаква странна причина това са и кабелите които поне при мен най-често ми се е случвало да дефектират (много по-често от USB примерно), не знам защо, а на всичкото отгоре изобщо не са евтини.
Пет Яну 06, 2023 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
This rapid-fire laser diverts lightning strikes

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Яну 18, 2023 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Unique image obtained by scientists with high-speed camera shows how lightning rods work
13.03.2023

«Although there are more than 30 lightning rods in the vicinity, the strike connected not to them but to a smokestack on top of one of the buildings.»


The image captured with a high-speed camera shows several lightning rods trying to connect to the downward discharge. Credit: Diego Rhamon/INPE

Saba, M. M. F., da Silva, D. R. R., Pantuso, J. G., & da Silva, C. L. (2022). Close view of the lightning attachment process unveils the streamer zone fine structure. Geophysical Research Letters, 49, e2022GL101482. https://doi.org/10.1029/2022GL101482

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Мар 14, 2023 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Г-н Ведрин, безкрайно уважавам вашият интелектуален капацитет! Респект!
Боравя умело с преводачът на Гугъл, което помага да удовлетворя любознанието си, възбудено с всяка ваша публикация, подобно потекла пилешка лига, след светването на електрическа крушка. ........нещо такова беше, или подобно, нали?!
Понеже съм слаб между ушите, позволил съм си "мощен" компютър, който ползвам подобно КНО, в пространството. Успявам по някакъв начин, "накратко".
Въпреки всичко, смятам, че би било проява на лек патриотизъм, никак незадължителен, да украсите публикацията си с пояснителна кирилица поне. За красота или колорит, да речем, все ще е от полза комуто и да е.
Би спомогнало да се прочете от още няколко души, бидейки отявлени патриоти, или по мързеливи сънародници.
Вто Мар 14, 2023 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov