ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Опит за самоубийсто, или една абсурдна идея :D

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Опит за самоубийсто, или една абсурдна идея :D
Автор Съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Опит за самоубийсто, или една абсурдна идея :D Отговорете с цитат
Здравейте, с двама приятели, ако времето се смили, в събота ще направим маршрута х.Вихрен-Казана-Кутлето-Кончето-Кутлето-в.Вихрен-х. Вихрен.
Къде е ЪПсурда в цялата ситуация?
Ставане в събота в 4 сутринта, потегляне в 5.Пристигане, и потегляне от х.Вихрен най-късно в 8.
След преминаване на маршрута, без спане в хижата, а обратно към София.
Не че прехода не може да се направи за ден, ама комбинацията от отиване и връщане, в един и същи ден ми се струва малко в повече.
Разумно ли е според Вас това?(Според мен не) Аз ли нещо надценявам маршрута?


Качвали сме в.Мусала(няколко пъти), Мальовица, Черни Връх... незнам си колко пъти.
От кв.Кремиковци сме, ходим си пеш бая, че и колело караме, пак бая.Не се плашим от ходене.
Нед Сеп 13, 2015 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Като ходене е ОК, само на шофьора ще му е малко терсене........................

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Сеп 13, 2015 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Владо, всеки съди за околните спрямо себе си. Описаният маршрут ще ми дойде тежичък, но съм правил подобни много пъти в миналото като еднодневки с карането. А като шофьор не виждам проблеми.
Нед Сеп 13, 2015 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Аз абсурдът го виждам в шофьора на връщане, ако е участник в ходенето.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Сеп 14, 2015 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Нищо свръх не виждам, откакто съм с деца и нямам свободни петъко-събото-недели, това ми е единствената възможност за ходене, практикуваш ли го често, бързо се свиква с иначе странния режим/леко военен заради ранното ставане/. Така мога да ида и на стената на Вихрен, а с повече зор мога и Северен джендем зимно да направя и вечерта пак да съм в София. Плюсовете на еднодневието са лекия багаж, повишаваш извънредно мобилността.
Пон Сеп 14, 2015 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Да, шофьора ще част от "екипа", като може да се каже, че той е най уязвим.
Виждам, че няма да откриваме топлата вода, но леко се бях притеснил, вдъхнахте ми увереност.
Може би, ще е най добре да се редуваме в шофирането, за да страдаме всички по равно.

Последно питане, слизане през Вихрен или през Казана е по удачно, или няма значение.
Пон Сеп 14, 2015 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Вихрен по- добре го слизайте през Кабата Smile

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Пон Сеп 14, 2015 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vlado1987 написа:
Здравейте, с двама приятели, ако времето се смили, в събота ще направим маршрута х.Вихрен-Казана-Кутлето-Кончето-Кутлето-в.Вихрен-х. Вихрен.
Къде е ЪПсурда в цялата ситуация?
Ставане в събота в 4 сутринта, потегляне в 5.Пристигане, и потегляне от х.Вихрен най-късно в 8.
След преминаване на маршрута, без спане в хижата, а обратно към София.
...
Да, шофьора ще част от "екипа", като може да се каже, че той е най уязвим.
...
Последно питане, слизане през Вихрен или през Казана е по удачно, или няма значение.
Защо искате само за 1 ден да направите прехода? Вариант е да си носите спални чували и палатка в колата, да преспите в събота срещу неделя в планината, а много рано сутринта в неделя - ВЕЧЕ МАЛКО ОТПОЧИНАЛИ И МАЛКО НАСПАЛИ СЕ - да отпътувате за София, където да пристигнете сутринта.

Щом шофьорът е "най-уязвим", може да му се облекчи багажа по време на прехода, например останалите участници да му носят водата и храната.

Слизане през Казана? Тоест - маршрутът да бъде х. "Вихрен" - връх Вихрен - Премката - Кутело - Кончето - Кутело - Казана - х. "Вихрен"?
Зависи от много фактори. Аз например бих обърнал внимание на условията за снимане кога биха били по-благоприятни, колкото и смешно да прозвучи на някого.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Сеп 14, 2015 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Искаме да го направим за 1 ден, защото едно от момчетата има ангажимент.
Да, за слизане през казана имам точно това предвид.
Не че разбирам от фотография, но моята идея е да на връщана да слезем през в.Вихрен. Тоест х.Вихрен-Казана-Премката-Кутлето-Кончето-Кутлето-Премката. в.Вихрен-Кабата. х. Вихрен.
Идеята ми е, че привечер ще е по "мека" светлината и от в.Вихрен ще е по-хубава гледката и ще станат по хубави снимките.
Иска ми се обаче, и да се съобразим с трудноста на различните варианти на качване и слизане.
Пон Сеп 14, 2015 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Не съм се качвал до сега там, и не знам как са изглеждали старите въжета.
Ще направим снимки, предполагам ще може да се познае по тях.
Пон Сеп 14, 2015 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Вчера (14ти) го завъртях точно това - няма проблем с ходенето - макар да бях спал само 3 часа предната нощ (тъпото вълнение...ходил съм по такива места много, много пъти и никога не мога да спя качествено преди това). Тръгнах от х. Вихрен в 8:30 и слезнах там в 20 часа. На отиване подсекох Кутело през чисто новите въжета - доста бъхтане спестява Smile Задължително гледай да е в последователността, която си посочил- да качите 1во кончето и после Вихрен през Премката... Евентуално слизане от Вихрен към Премката ми се вижда крайно тегаво.

Страшен проблем имах с карането и то главно защото бях сам (и в планината и в колата). Да станеш в 4 и в 21 да трябва да караш в тъмното по тоя ш*бан път между Банско и магистралата, който на места няма странична маркировка си е крайно безотговорно. Не че заспивах, но реакциите ми определено бяха забавени. На магистралата се усеща много лесно...как при монотонно движение по ненатоварената магистрала от средната лента изведнъж се озоваваш с 1/2 кола в аварийната...и с единия крак в гробището. Ако ще се прибирате в същия ден - задължително постоянно задавайте въпроси (не сложни - елементарни, но на които да се изисква минимално мислене) на шофьора. Аз обичам да звъня на някой приятел и да си ги говорим тия неща (с въпросите) по телефона - с ясната идея и от 2ма ни защо си говорим.

P.S. На слизането от Вихрен към Премката има поне 50-60 метра нови вериги (а не въжета). В горната 2ра част (в това число и около паметната плоча). Вършат хубава работа ама много гадно се прищипват пръстите на ръцете при някои набирания... но вероятно нямам необходимата техника и не знам чалъма за набиране по вериги. За слизане по тях (предвид, че са хванати за скалата с клинове и могат да се отделят макс. 30-40 см от нея) ми се вижда крайно неудобно...знам ли. Ще сложа няколко снимки на веригите утре.
Вто Сеп 15, 2015 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
amdimitrov написа:
..........Страшен проблем имах с карането...........

Веднъж ви се случи следното - петък вечер София-х.Плевен. Спане около 3 часа, след това цял ден Северен Джендем, след това цяла нощ акция, след това - вече неделя - до късно вечерта продължаване на акцията и ходене до болницата и около 8 часа вечерта - транспортиране на ранен другар до София. Не знам колко точно часа безсън се събира, но карането по магистралата е най-опасно, тъй като завоите те държат буден, а липсата им може да те ликвидира. Особено страшно е ако пуснеш и темпомат/автопилот. Един приятел ми каза, че успешно и многократно ползвал следния изпитан шофьорски трик - пускаш климатика на студено и цялата струя да ти вее на краката, а ако не се усеща може и да ги понамокриш, да ти е още по-гадно. Принципът бил, че със студени крака било почти невъзможно да заспиш, защото е доста дискомфортно и неприятно.
Сря Сеп 16, 2015 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, жеуезни сме. Very Happy Групата ни се увеличи с две девойки, но поради страх от високо едната се отказа, и ни чака в колата.
9:00 тръгнахме от хижата, в 17:00 се върнахме.8 часа с цялото размотаване, спиране за почивка, преобличане, хапване, снимки и т.н.
Не качихме Кутело, защото вятъра беше жесток, затова го подсякохме към и от Кончето.Най вероятно благодарение на веригата, в.Вихрен го качихме за около 30 с паузите за снимки. Very Happy

amdimitrov е обяснил за новите въжета и веригата.Просто няма какво да добавя.


Снимките не са за списание, но за спомен са идеални.
Нед Сеп 20, 2015 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vlado1987 написа:
Момчета, жеуезни сме. Very Happy Групата ни се увеличи с две девойки, но поради страх от високо едната се отказа, и ни чака в колата.
9:00 тръгнахме от хижата, в 17:00 се върнахме.8 часа с цялото размотаване, спиране за почивка, преобличане, хапване, снимки и т.н.
Не качихме Кутело, защото вятъра беше жесток, затова го подсякохме към и от Кончето.Най вероятно благодарение на веригата, в.Вихрен го качихме за около 30 с паузите за снимки. Very Happy

amdimitrov е обяснил за новите въжета и веригата.Просто няма какво да добавя.


Снимките не са за списание, но за спомен са идеални.
Разминали сме се.
Ние също качвахме вчера /в събота/ Вихрен, но тръгнахме рано - преди 9. После се отнесохме към Муратов.
Има една снимка, която е завъртяна на 90 градуса, хубаво е да я оправиш.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Сеп 20, 2015 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov