ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как е положението под връх Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Как е положението под връх Пирин
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Как е положението под връх Пирин Отговорете с цитат
Планинарите да ме прощават, но нямах възможност да ходя по маршрута от Предела и пак да се правя на бояджия. Каквое състоянието на синята маркировка там? Аз ще гладам да мръдна натам през октомври-ако има желаещи могат да ме намерят в скайп nikola.pavlov494
Пет Сеп 25, 2015 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Трудно проследима е в средната и горната част на маршрута.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 25, 2015 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение ясно Отговорете с цитат
горе не съм подновявал, а и има една част където е още само бялата..... значи там ще правя следващия път
Нед Сеп 27, 2015 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: ясно Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
горе не съм подновявал, а и има една част където е още само бялата..... значи там ще правя следващия път


Не разбирам това. Значи ли, че долу и в средата си подновявал ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Сеп 27, 2015 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Този връх е подлудил половината пиринари. Аз също не съм ходил заради неяснотите. Ако следващото лято най-знаещите поведат хорото, бих дошъл с лозарска ножица и четка /може и с трион/да направим ясно проследима магистрала. Вероятно трябва да е от Предела.
Сега може да тръгне тема дали трябва да се просичат пътеките, или е по-романтично да се блъскаш като глиган в клека.
Нед Сеп 27, 2015 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
дали трябва да се просичат пътеките, или е по-романтично да се блъскаш като глиган в клека.
Предел-вр.Пирин от прочистване няма нужда, от боя - да. Докато е широколистна гората боята се следи що-годе добре (с някои изключения). По едно време, например се излиза на широк черен път (то друг няма). Там не е ясно. Интуитивно се тръгва надясно, а вярното е ляво и напред.

Навлезе ли се в иглолистния пояс, на места направо не е боядисвано. Тук-там има следи от антична червена боя. Както навсякъде, най-зле е по поляните - там табели или колове са нужни.

вр.Пирин - Даутово езеро вече си трябва трион. Преди самия Даутов връх има един участък, десетина метра, дето клека те избутва в пропастта. Там най-добре ново трасе през клека да се направи.
Нед Сеп 27, 2015 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тази година единият Любител и мечът на Атур продължиха в опитите да хванат "мечтата". Аз останах на Даутов, с мисълта, че толкоз клек ми стига. Върнаха се, но в името на нормална пътека и аз си мисля, че трябва да се пореже нещо. Пирин трябва да бъде ясен от Предела до Славянка. Лично мнение, дори за последния топоним.
Нед Сеп 27, 2015 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Тази година единият Любител и мечът на Атур продължиха в опитите да хванат "мечтата". Аз останах на Даутов, с мисълта, че толкоз клек ми стига. Върнаха се, но в името на нормална пътека и аз си мисля, че трябва да се пореже нещо. Пирин трябва да бъде ясен от Предела до Славянка. Лично мнение, дори за последния топоним.


Имахме може би около час до вр. Пирин от Малка Джинджирица и време за слизане колкото искаш...Но като и dido и speedy съветваха да се върнем заради липсата на яснота от вр. Пирин до Предела, просто се връщаш.....
Нед Сеп 27, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Важно е да се открият местата с вода преди, около и след връх Пирин, през клека все още се минава...
Пон Сеп 28, 2015 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov