ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 95, 96, 97  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
една снимка от https://www.facebook.com/AltitudePakistan/?fref=ts показваща лагер 4 и върха:


Пон Юли 25, 2016 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Качили са го в 15,30 часа и сега почиват в Л4
https://www.facebook.com/FerranLatorre/?fref=ts
Пон Юли 25, 2016 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за куража! Very Happy Успешно слизане в базов лагер сега!
Вто Юли 26, 2016 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
С този тракер на Ferran Latorre, се следи супер лесно и виждаш всяка стъпка в страни от предишния маршрут.
Ако на Боян му спори крачката може още тази вечер да нощува в Л1.

Дано скоро чуем новината от неговата уста Smile

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Вто Юли 26, 2016 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Днес ще нощуват в Л2. Утре рано, в по-студеното и по светло ще слязат до БЛ. Това е обявил преди малко във фейса си Ф.Латоре.
Вто Юли 26, 2016 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
Истинска Българска МАШИНА Smile))

Другите са слезнали до Л2 , Боян направо в Базов Laughing

http://www.dnevnik.bg/sport/2016/07/26/2801785_boian_petrov_se_e_pribral_blagopoluchno_v_bazoviia/

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Вто Юли 26, 2016 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Скатов се прибира в България. Из фейсбук:

Привет от Скарду,
Вчера на 26.07.2016 пристигнах в Скарду от село Хуше.
Между 20 и 27 юли го даваха цяла седмица прекрасно време по прогноза и на 21.07. тръгнахме около 35 човека на атакуваме Гашербрум 2. Още в 1 часа на 22 юли заваля сняг и продължи да вали 26 часа без да спира. На 22 юли слезнаха в Базов лагер и прекратиха експедицията си 6-ма пакистанци, един французин и един румънец.
На 23.07. след две нощувки в лагер 1 прекратиха атаката още 6-ма испанци, двама иранци и двама поляка. На 22 юли към лагер 2 на Гашербрум 1 бяха тръгнали 5 поляка, 2-ма германци и 2-ма чехи, които видях около 9 часа на 23 юли да се връщат в лагер 1 и да прекратяват атаката си. Тогава падна лавина на Гашербрум 1 и засегна някои от тях.
Към Лагер 2 на Гашербрум 2 на 23-ти юли тръгнаха да пробиват път през големия сняг двама руснака, един канадец, един поляк. Над 7 часа се мъчиха и достигнаха до средата на пътя между Лагер 1 и Лагер 2. В 10 часа аз взех решение, че риска е много голям да падне лавина както към Лагер 2, така и преди Лагер 3 по така наречения Банана ридж и тръгнах на долу към Базов лагер. Останаха около 15 човека в Лагер 1, които искаха да си вземат екипировката и палатките от Лагер 2 и да слизат на долу. Шанса някой да се качи на върха на 25-ти юли беше много малък, а риска прекалено голям. Единия испански тим начело с Алберто, който има голям опит и стаж в Каракорум слезна в Базов лагер и прекрати експедицията си, както и отбора на Пакистан, които опънаха парапета до Лагер 3.
На 23-ти юли в 14 часа си бях в Базов лагер. Тогава французина Филип ми предложи на другия ден да тръгна с него и неговия тим от още 3-ма пакистанци по друг маршрут и да слезна по-бързо от планината, като отбора на Алберто също тръгва утре по този маршрут. Плана е на 24 юли да се спи в Али кемп на 4900м и на другия ден да се премине през превала Гондогоро 5625м и да се слезе директно в Хуше на 3050м, като разстоянието е над 40 км. Веднага се съгласих и сутринта в 6 часа на 24-ти юли тръгнахме за Али кемп. Преход 9 часа с тежки раници през ледници, скали...труден терен. В 1 часа през нощта на 25-ти юли тръгнах от Али кемп и в 3.40 часа бях на най-високата точка на превала на 5625м. От там стръмно спускане по лед, сняг, камъни, скали и цял ден ходене до откат до селото Хуше, където бях в 16.30 часа или над 15 часа ходене. Единствен аз успях да пристигна на 25-ти в Хуше и вчера сутринта тръгнах за Скарду, където бях около 14 часа.
В Скарду разбрах, че 8 човека с които бях под Гашербрум 2 са успели на 25-ти да се качат на върха. Поздравявам ги за усилията и труда да стигнат в този голям сняг. Предприели са голям риск и е било много трудно.
Ами това е, чакам си багажа да дойде от Базов лагер и другата седмица съм си в България, живот и здраве.
Успях да участвам в 4-експедиции над 8000 метра за 4 месеца, малко се изморих, но не физически,а психически. В Пакистан бях с най-лошата възможна фирма, което много осложни цялата ми експедиция. Щастлив съм че се завръщам жив и здрав и някои ден пак може да дойдем тука.
Прекрасно лято на всички и знайте че няма нищо по-ценно от живота!

Сря Юли 27, 2016 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avatar



Регистриран на: 19 Яну 2012
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Най-трудните осемхилядници са вече зад гърба на Боян. Става въпрос за по-популярните им маршрути, понеже и Лхотце се определя за "лесен", както и Чо Ю, но по "по-лесните" им маршрути, но тук целта е изкачване. Ще ми е интересно, дали е възможно да се направи Еверест и Лхотце за два дена без кислород, т.е, да приемем, че Боян качи Еверест и вечерта се прибере в Лагер 4, или който се води там на височина 7 900, а на следващия ден предприеме опит да атакува съседа му? Естествено, това зависи от много фактори, но си мисля, че ще ги раздели, това си е доста време без допълнителен кислород на тия височини. Гашербрум 2 е определян за най-лесен осемхилядник след Чо Ю, доколкото съм чел, стига времето да позволява. Няма да се изненадам, ако Скатов се присламчи към Боян, да му бие пъртина. Laughing Естествено, ако Б. Петров прави втори опит за изкачване на Г2. Преди доста време се беше отказал, почти под върха, на 50 метра според неговите думи, след успешно изкачване на Г1.
Сря Юли 27, 2016 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hélias Millerioux, Ferran Latorre и Боян Петров на Нанга Парбат (кадъра е и връзка към кратко филмче, от което е част):


Сря Юли 27, 2016 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
Не знам каква му е екипировката(дрехи) на Боян, но на фона на другите двама е все едно е излезнал на разходка на Витоша с тва якенце Laughing
И с тази шапка ..абе определено е изтересна и запомняща се личност ххааха Very Happy Laughing Cool

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Сря Юли 27, 2016 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Founder написа:
Не знам каква му е екипировката(дрехи) на Боян, но на фона на другите двама е все едно е излезнал на разходка на Витоша с тва якенце Laughing
И с тази шапка ..абе определено е изтересна и запомняща се личност ххааха Very Happy Laughing Cool

Доколкото знам, нарочно ходи с тънки дрехи, за да му е леко и съответно да е бърз. Още по-съответно, тактиката му се свежда до това, ако нещо се закучи, много бързо да се върне и да слезе. По тази причина не носи пухените костюми на Малаховски, които ползваха на Еверест и после Николай и Дойчин при предходното изкачване на Нанга Парбат преди 10 години. Иначе, наредени по правилата за многослойността, няколко по-тънки дрехи постигат дори по - добър ефект от няколко дебели, така че не го мисли. Ако обаче се запознаеш по - подробно и "с живота и делото му" ще установиш, че този човек има най-големия късмет от всички, които познаваш, дори взети заедно. Последно тази зима, като катериха на Джендема, другарят му по свръзка се подхлъзна и падна, търкаля се повече от 50 метра и изби всички осигуровки по трасето, изби и базовата площадка, на която го е осигурявал Боян, после двамата се затъркаляли надолу, а след едно стометрово поле ги е чакал голям отвес и дъното на улея, в който и аз замалко не умрях преди години. Спасила ги е пак случайността - едно тъничко дръвце, запречило въжето между двамата и те спрели малко преди да стане непоправимото. Та така стоят нещата... Дано късметът не му изневери и занапред.
Чет Юли 28, 2016 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
Дано и за напред го съпровожда късмета му!
Заслужава го...
Живота го е лишил от едно, но го компенсира с друго, в случая - късмет.
Този баланс така или иначе не се губи в природата Wink

П.с. Чува ли се кога ще тръгва за Г2?

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Пет Юли 29, 2016 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Founder написа:

П.с. Чува ли се кога ще тръгва за Г2?

Догодина.
Пет Юли 29, 2016 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Из дневника на Боян Петров от Нанга Парбат:
Събрахме се на най-високата точка и се прегърнахме щастливи. Феран ме потупа и с насълзени очи ми каза: “Без теб нямаше да се качим!”.


Поклон пред Боян! ръкопляскания
Пон Авг 01, 2016 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avatar



Регистриран на: 19 Яну 2012
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Founder написа:
Не знам каква му е екипировката(дрехи) на Боян, но на фона на другите двама е все едно е излезнал на разходка на Витоша с тва якенце Laughing
И с тази шапка ..абе определено е изтересна и запомняща се личност ххааха Very Happy Laughing Cool


Ми, преди години, ръкавиците на Меснер, все едно ги е плела баба ми. Laughing Романтичните времена на алпинизма отминаха. Всъщност не са, като се замисля, познавам хора, които са качвали Комунизъм и Корженевская или както там са им новите имена, обаче никой не ги е и чувал. А и те не искат да ги знаят, просто са отишли, похарчили са някой лев, наели са един руснак да ги води и тъй.




Пон Авг 01, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 95, 96, 97  Следваща
Страница 21 от 97

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov