ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 94, 95, 96  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
На Атанас Скатов от сърце му пожелавам здраве и хубаво време, за да покаже пак, че може! 17 - седемнадесет! - експедиции се осъществяват не само с шерпи, а преди всичко с можене. Успех, Наско!
Вто Мар 19, 2019 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Ха, Насето пак се показа по телевизията. Не каза дата, ама пък демонстрира сериозни намерения...

Няколко неща ми направиха впечатление:
- ловко финтира водещия с цел да не се споменава името на Боян. Странно все пак, защото се опитва да върви точно по неговите стъпки, можеше някак си да се напъне и да го каже, нямаше да му навреди на без това доста пропадналия имидж...
- демонстрацията, че не бил проучвал върха. То е ясно, че там го чакат едни хора, на които е платено да се постараят да го заведат до горе, но защо тази показност с нещо, дето няма как да се докаже (проучвал - не проучвал). Звучи като "веганството", дето никой не му гледа какво има в хладилника...
- след неуспеха му на Чо Ойю, смело обявява че тръгва към определено по-тежкия и висок Канчендзьонга без кислород... Не му липсва самочувствие на младежа.

Да му пожелаем успех, да снима горе и да не си изключва SPOT-а Smile

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/alpinistat-atanas-skatov-atakuva-tretija-po-visochina-vrah-v-sveta-kanchendzyonga.html?fbclid=IwAR0U5MPizQf8YlYiwRfdgjNtgV6CXw8iL4IVqm9fqxwXE5wGTMB3mbxJoF8



Ами това са някакви твои трактовки, които звучат нелепо. Човека си прави нещата, предоставя ги така както трябва обективно. Всеки при една лека проверка ще разбере подробностите. А относно Боян, водещия просто спомена, той ако е искал да има дискусия или да зададе въпрос, бъди сигурен че щеше да го повтори. Няма нужда да търсите под вола теле.
Вто Мар 19, 2019 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, естествено че са мои трактовки Smile Но по принцип моите трактовки на планинарски теми доста се доближават до истината, до колкото може да има такава, защото се обосновават на познания, опит и факти. От известен брой години даже. Е тона ми не на всеки се харесва, ама това все пак е форум Smile
А водещия два пъти се опита да спомене за Боян, то беше очевидно... А за леката проверка - аз една тежка направих, като писах на Франк Тесие. Не ми трябва да правя други, тази ми беше достатъчна.
Вто Мар 19, 2019 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
А каква е истината да те питам ? Той си е казвал публично че с планини се занимава от 7 години и дотогава не е ходил. Много е ясно какъв му е опита и не го е крил. Много ясно каза че се е учил от Боян и му беше тежко като си отиде, какво повече да каже ? За всеки е ясно и лесно може да провери какви са му експедициите и че разчита на водачи. Много е ясно че е писал глупости за траверса лоце - еверест, но това е от незнание.
Ти какво очакваш ? Да излезе и да каже че е пълен некадърник и иска да се учи, ама тогава кой ще му преведе и един лев. Важното е че е намерил начин да се спонсорира, следва мечтата си и се учи. Ти защо не го направиш това ?
Вто Мар 19, 2019 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, не скачай така! 😉 Не е пълен некадърник момчето, удава му се ходенето на високо, много е упорит и целеустремен. Тук не става дума за опит - три книги като прочетеш и ще научиш какво е "алпийски стил" и "траверс". Но не говорим за това. Става дума за честнот и планинарска етика. Наско от никой не се е учил - той е самоук, и като за такъв, добре се справя. Никой не ще да го учи и да ходи с него в планината - не е приятно (за планинари говоря, хора с опит). За 7 години и 17 експедиции трябваше вече да е натрупал много опит, ама на - там природата не му е дала много Smile
Той отдавна няма спонсори, всички се отказват от него като го опознаят, баща му го издържа няколко години, като натиска фирми в Сливен да му дават пари. И общината, всичко това по линия на ГЕРБ . Аз имам други ценности и цели, да се качвам на върхове в рамките на комерсиални експедиции не са сред тях. А пък както ми се иска - не ми стигат сили и упоритост. Но пък водя хора, едно друго амплоа в планините и си изкарвам с това хляба Smile Чети и ходи повече и бъди здрав! 😀
Вто Мар 19, 2019 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Да напомня, че Скатов не е единственият, който качва и ще качва осемхилядници без кислород последните години.
И също без спонсори.
Вто Мар 19, 2019 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Калояне, не скачай така! 😉 Не е пълен некадърник момчето, удава му се ходенето на високо, много е упорит и целеустремен. Тук не става дума за опит - три книги като прочетеш и ще научиш какво е "алпийски стил" и "траверс". Но не говорим за това. Става дума за честнот и планинарска етика. Наско от никой не се е учил - той е самоук, и като за такъв, добре се справя. Никой не ще да го учи и да ходи с него в планината - не е приятно (за планинари говоря, хора с опит). За 7 години и 17 експедиции трябваше вече да е натрупал много опит, ама на - там природата не му е дала много Smile
Той отдавна няма спонсори, всички се отказват от него като го опознаят, баща му го издържа няколко години, като натиска фирми в Сливен да му дават пари. И общината, всичко това по линия на ГЕРБ . Аз имам други ценности и цели, да се качвам на върхове в рамките на комерсиални експедиции не са сред тях. А пък както ми се иска - не ми стигат сили и упоритост. Но пък водя хора, едно друго амплоа в планините и си изкарвам с това хляба Smile Чети и ходи повече и бъди здрав! 😀


Хич не скачам, ама хайде не бъдете така ала-бала, ако имате нещо пускайте конкретно и с доказателства. Статии и тн .. защото изглежда профанско. Пусни ми статии и твърдения които подрепят някаква теза а не ми разтягай локуми.
Сря Мар 20, 2019 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ами тя статията излезе, ти не я ли видя?

Изглежда ти профанско, а ти в какво си специалист? За това ти пожелах да четеш повече, ама ти май не го видя или разбра Smile

Аз като профан твърдя, че не е бил на Чо Ойю, ти като разбирач ще ми дадеш ли някакви доказателства? Освен клетвената декларация на PR-ката, тя не важи щото някак си е свързано лице Very Happy Или пиши на Франк Тесие, последния бил на върха на въпросния ден, питай го Smile

Или питай какво мисли за Скатов който и да е от българските планинари и алпинисти, ако не ги познаваш - пиши в Гугъл и давай наред. Само сподели, ако някой от тях ти отговори, щото това не им любима тема.

Или ще ми кажеш спонсорите му, след като собственика на ЕКОНТ и ЮЛЕН (Обрейков, Цеко Минев) се оттеглиха? Всеки поради някаква негова причина...

Не разтягам локуми, напълно съм сериозен. Планината ме вълнува, хората в нея също, прекарвам голяма част от живота си там и ми се иска да се спазва някаква хигиена в нея. Толкова.
Сря Мар 20, 2019 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Прав е Момчи Very Happy
Сря Мар 20, 2019 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Момчи, едно не мога да реша окончателно. То като му пожелаваш на Насето едни работи от рода да се поправел и превъзпитал, дали наистина му мислиш доброто?... Че едно е жив лъжец, друго е умрял герой? А тръгне ли по честния и трънлив път на геройското безсмъртие, пиши го бегал до сезон-два...
Сря Мар 20, 2019 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Владо, между двете крайности има още много позиции. Всички сме някъде там, по-вляво или по-вдясно Smile

Насето е тарикат и се пази (за справка последната му експедиция). То и така трябва в планината. И му пожелавам да продължава така.

Но относно планинарската си култура и честност има какво да направи, без да се вкарва в беля Smile

Може би и да смени PR-а, че не му дава най-добрите съвети според мен...
Сря Мар 20, 2019 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Един въпрос ме гложди сега: Боян има(ше) ли си PR? Rolling Eyes
Чет Мар 21, 2019 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Един въпрос ме гложди сега: Боян има(ше) ли си PR? Rolling Eyes


Добър и честен човек , идол на безброй хора и ЛЕГЕНДА не се става с PR.

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Чет Мар 21, 2019 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат


Коментарите са излишни, когато фактите сами говорят.
Вто Мар 26, 2019 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Founder написа:

Добър и честен човек , идол на безброй хора и ЛЕГЕНДА.

d_genov написа:

Коментарите са излишни, когато фактите сами говорят.

Добър и честен човек - да, подписвам се за това и с двете ръце.
Но идол и легенда - не бива.
И коментарите не са излишни, а трябва да ги има, защото поведението му, въпреки постигнатото, не може и не бива да е пример за подражание.
Моето лично мнение е, че той беше човек, който системно пренебрегваше всички, дори елементарните, правила за ходене в планина, за някои от които мога да говоря като пряк свидетел-очевидец - крайно рисково ходене в лавинарници, катерене по ледени драперии и скали без никаква надежна осигуровка... Най-вероятно точно това му е изяло и главата на последната експедиция.
Крайното ми убеждение е, че този човек, през последните си двадесет години бе останал жив само благодарение на котешки късмет с много повече от девет живота.
Като изключим това, иначе беше много приятно да си прекарваш времето с човек като него, имаше интересно виждане за хората и живота.
Вто Мар 26, 2019 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 94, 95, 96  Следваща
Страница 39 от 96

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov