ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 94, 95, 96  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
"Лежанки, уравненния, цигулки и т.н." От къде тръгнахме, къде отидохме...

Забрави да споменеш овчарския скок и бокса. Сериозен съм - продължавам да очаквам отговор и на тези два въпроса - 1. задължен ли съм да се прекланям пред 284-тия в световната ранглиста по овчарски скок и 2. безусловно ли трябва да е преклонението ни пред Кобрата, който за разлика от Скатов действително е сред елита, или имаме право да оценим личността му не само от спортна гледна точка?

Plamen К написа:
Вие натрапвате вашето виждане по въпроса на останалите...

Напротив, точно обратното е. Ние не се опитваме да те накарме да не го харесваш, а просто изясняваме терминологията, заради което ти се сърдиш. И това се прави не за да се омаловажат постиженията на Скатов, а за да не се омаловажат истинските такива - например на Боян.

П.П. За протокола, аз лично не съм никакъв алпинист, обикновен офисен плъх съм. Вероятно никога няма да опитам да се кача на 6000. Това вади ли ме от групата на потенциалните завистници и прави ли горните аргументи по-меродавни? Само да не вземеш да обърнеш плочата и да ми обясниш как нищо не разбирам и затова да си трая Smile Един вид - алпинистите да мълчат; туристите с различно от твоето мнение - и те.

Айде, вярно, стига сме спорили за глупости, наздраве и приятно планинарстване почивните дни!
Пет Юни 07, 2019 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Да пожелаем успех на Наско, който в момента е в Скарду и се готви за Гашербрум.
Нед Юни 16, 2019 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Днес са стигнали базов лагер. Имало е забавяне заради многото сняг, което е засегнало и другите експедиции. Засега Наско казва че ще качва без шерп и кислород но да видим. Аз малко се притеснявам, понеже след канчен, не ми се виждаше възтановен, а по скоро уморен. Дано всичко е топ по натам.
Вто Юни 25, 2019 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Той все така казва, още от самото начало, и все някак си не му се получава това (но после пропуска да го спомене) Very Happy

Дано този път да е заложил на по-правилна тактика отколкото миналия и да има някой, който да го придружава нагоре...

И хубаво време, че то от това най-зависят тези начинания!
Сря Юни 26, 2019 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
К 2

http://bnr.bg/horizont/post/101139921/opit-za-vtoro-balgarsko-izkachvane-na-k2?fbclid=IwAR3e3zunKxYgmXMoSc18VfpkzG3nZWsqAQAOLe2qSP_Yre2xfnCI1sxYEYA
Сря Юли 03, 2019 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Наско може би тази нощ ще предприеме атака с някаква друга група. Има записано телефонно обаждане от него и си личи че му е тежко сам. Струва ми се уморен и не знам как точно ще се качи. Така като го слушах може би първо е искал да качи Г2, но нещо май се е отказал за сега и ще мъчи Г1. Според мен най-добре е да си взима багажите и да се връща. Струваше ми се невъзтсновен още на тръгване.

Иначе и Стефан Стефанов с групата на К2 ще предприемат атака скоро, но сигурно ще е след 1-2 дни.
Сря Юли 10, 2019 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Току що писаха че са се качили хора на Г1, но колко са никой не казва. Като гледам спота на Наско и той е горе. Да стискаме палци за безопасно и успешно слизане.
Пет Юли 12, 2019 6:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Току що писаха че са се качили хора на Г1, но колко са никой не казва. Като гледам спота на Наско и той е горе. Да стискаме палци за безопасно и успешно слизане.





Пет Юли 12, 2019 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Да, това го пуснаха по късно.
Пет Юли 12, 2019 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bigduke



Регистриран на: 29 Май 2019
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали тази тема е подходяща за тази новина ( ако модераторите преценят, нека преместят поста ми в точната тема ) : http://bnr.bg/horizont/post/101143902/nai-dobrite-ni-alpinisti-zaminavat-na-ekspedicia-v-pakistan?fbclid=IwAR0C5-4H0agco63CSkUnHlHXRocC42howsdxpPT0muqrZD-gvUnImmuZnMY
Съб Юли 13, 2019 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Нещо последните дни е оскъдна информацията, за К2 също не съм видял нищо. Сега излезе от на Наско профила цитат тук:

"Само след 2 дни почивка на базов лагер тази нощ към 21.00 ч. българско време Наско заедно с група алпинисти тръгнаха за атака на връх Гашербрум 2( 8035м). След 9 часа преход са пристигнали в лагер 1 където са починали около 3 часа и са потеглили към лагер 2 . В момента се намира с лагер 2 на 6400м.
Прогнозата за времето е добра в следващите няколко дни и групата иска да атакува върха възможно най- бързо. Обстановката в планината се променя за дни. От необичайно топлото време през последните 2 седмици ледника се разтапя, отварят се много цепнатини и неговото преминаване става все по- трудно. Групата е силна и всички се надяват да има връх въпреки, че няма опънат парапет до горе. "
Вто Юли 16, 2019 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сега се появи доста информация. На к2 от 2 седмици времето е перфектно и 18-ти ще атакуват. Оказа се че има над 120 човека и това може да е проблем. Стефан стефанов е в лагер 4. Майк хорн също е там.
Вто Юли 16, 2019 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10162040332745542&substory_index=0&id=74659970541
Сря Юли 17, 2019 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до alexvan: Може би е добър алпинист, ама бива ли такъв баналномалоумен моден булшит да бърбори: "There is no such thing as failure, there is only lessons to be learned⁣". Явно недостигът на оксиджън си казва думата Smile, за друго оправдание не се сещам.
Сря Юли 17, 2019 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ами не е точно така. Лавини падат точно на стръмното и шерпите са се отказали вчера да опъват парапети. Никой май няма да се качи. Тези от 7 съмит се оплакват че само техни шерпи работят по парапета и никой ме им помага от другите.
Чет Юли 18, 2019 7:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 94, 95, 96  Следваща
Страница 46 от 96

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov