ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 94, 95, 96  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Момчи, раскажи нещо от лайфа бе, ще е интересно, как е, що е... Има ли гледки, хората как са, мацките, кви хора сте лаконични....
Вто Ное 03, 2020 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Мацки ли? В района на Анапурна са по готини от тези в Солу Кхумбо Smile Въпрос на вкус, разбира се...
Вто Ное 03, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ама много изкъсо държат мъжете си Smile Като си спомня една как засили мъжа си сутринта рано за нещо си. И те държат ключовете и парите.
Не знам доколко е представително, но поне в 2-3 селца встрани от обичайния маршрут беше така - седим на лаф-моабет със стопанката, а мъжът стъква нещо за ядене.
Сря Ное 04, 2020 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много, алдо. Чудно! А дано и наште шматки земат например. А вие на какъв език си лафихте? И за какво? Има ли гледки? А навалиците от туристи не са ли досадни за тия които не печелят от тях? Сиреч има ли спокойствие в тези селца? А за живеене как са? Ако например ги сравниш с някое наше село или град?

Момчи, благодаря, но за всякакви глупости си много словоохотлив, ала когато стане на въпрос за нещо баш планинарско отбиваш номера с едно изречение. Ясно че го правиш от уважение към мен, иначе ич и не би отговорил, ама все пак така оставяш неясноти за голяма част от съфорумците.... например имаш впредвид мацките в базовия на анарпурма или по широкиа раьон около него...
Пет Ное 06, 2020 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Базов английски поназнайват. Гледките...ех, гледките...
Но човек трябва да излезе от зоната си на комфорт, за да се чувства комфортно там Smile
Съб Ное 07, 2020 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Ванката Отговорете с цитат
Ванката пак се е проявил. Скромно, но на фона на нищото дето се случва...
https://www.burgasinfo.com/news/view/5/84516
Сря Ное 25, 2020 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
"Опитът на Атанас Скатов за зимно изкачване на К2 ще е през февруари "
Върхове


https://varhove.com/wordpress/opitat-na-atanas-skatov-za-zimno-izkachvane-na-k2-shte-e-prez-fevruari/
Вто Дек 01, 2020 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
K2: 'Savage Mountain' beckons for unprecedented winter climb

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Дек 21, 2020 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: Публикация от Фейсбук страницата на Атанас Скатов

Dr. Atanas Skatov
is traveling to Islamabad, Pakistan
from Sofia Airport, Sofia

Неделя, 20 декември 2020 г. в 9:45 ч. · София, Област София ·

Ден 1 (20.12.2020):
Днес започва едно ново и много специално пътешествие за мен. Зимна експедиция над 8000 метра определено е много сериозно предизвикателство, дори и да не е К2. Изключително благодарен и щастлив съм, че имам тази възможност да науча още много нови неща за зимната планина над 8000 метра и то към единствения все още не изкачен връх през зимата на нашата планета К2, 8611м в Каракорум, Пакистан.
Това е за мен експедиция номер 21 за последните 8 години и 14-та над 8000 метра. Но колкото и опит да имаш в планината, никога не е достатъчен. Само планината решава дали да ни допусне до върха си.
На тази експедиция се сбъдва още една моя мечта, а именно да имам близък човек на базов лагер, който да ме подкрепя и да ми помага. Така в това пътешествие се впуска заедно с мен моята приятелка. Желанието и и ентусиазмът и за участието и в тази експедиция са невероятни.
Благодаря сърдечно на всички още веднъж за подкрепата и доверието. Заедно ще изкачваме върха както винаги. Позитивно мислене и силна вяра!
Може да следите експедицията в личния ми сайт на www.atanasskatov.com/new
Искам да благодаря най-сърдечно на моя Генерален спонсор фирма...
...
Благодарности към ръководството на Община Варна Varna, Bulgaria
, която за поредна година застана зад мен и в тази експедиция. Специална благодарност към Дирекция Спорт.
Благодаря много на Български Туристически Съюз (БТС)
и нейния председател за подкрепата!
...
Благодаря много на моето Туристическо дружество " Владислав Варненчик"
Туристическо дружество Владислав Варненчик гр. Варна.
Благодаря за подкрепата на Туристическо дружество "Сърнена гора", гр. Стара Загора
гр. Стара Загора.
Благодаря сърдечно на всички дарители и всички, които подкрепят каузата ми.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Дек 21, 2020 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: Публикация от Фейсбук страницата на Атанас Скатов

Dr. Atanas Skatov
е в Islamabad, Pakistan

Понеделник, 21 декември 2020 г. в 11:38 ч.

Ден 2:
Благополучно пристигнахме в Исламабад с намерение да отлетим за Скарду, но поради влошено време полета ни бе отменен. Групата ни се увеличава. Серджи, Тамара, Хуан Пабло Мор, Валди, Антониос, Матиас, Алекс и други достойни и смели ентусиасти. Пожелавам успех на всички!





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Дек 21, 2020 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 95
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Достойни и смели ентусиасти. Не алпинисти!
Върнете се живи, знам, че няма да успеете! Успех!

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Вто Дек 22, 2020 2:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
NuclearWinter написа:
Достойни и смели ентусиасти. Не алпинисти!
...

Ти познаваш Серджи, Тамара, Хуан Пабло Мор, Валди, Антониос, Матиас, Алекс, за да знаеш, че не са алпинисти!? Shocked

NuclearWinter написа:
...
Върнете се живи, знам, че няма да успеете! Успех!

Знаеш, че няма да успеят да се върнат живи?! Shocked



А сега по-сериозно по темата. Smile

Допреди няколко години изобщо не се интересувах кой е този Анатас Скатов, какво прави и за какво се бори.
После видях, че някои хора осмиват Скатов и му се подиграват. Стана ми интересно. Зачетох се и разбрах причините.

Много не обичам, когато някой човек бива нападан, хулен и оскърбяван незаслужено, от чиста злоба, завист и от безсилие!

Както казах – не му следях изявите на Скатов, не се интересувах от каузите му, от веганството, не знаех кои върхове е изкачил...
обаче изказванията на някои индивиди и тяхното постоянно повтаряне, че Скатов не бил алпинист, ме накараха да му „стана фен“!

Това е и причината да публикувам тук в тази тема информация за настоящата експедиция на Атанас Скатов до връх К2.

А дали Скатов е алпинист или не – всеки има право на собствено мнение, пък било то и погрешно. Има свобода на словото.
В Уикипедия пише, че е алпинист – Атанас Скатов – от Уикипедия, свободната енциклопедия. В Гугъл – също! – Атанас Скатов.

По темата:

Източник: Публикация от Фейсбук страницата на Атанас Скатов

Dr. Atanas Skatov е в Skardu

Вторник, 22 декември 2020 г. в 15:36 ч.

Ден 3:
Днес времето беше страхотно и полета ни от Исламабад до Скарду най - накрая се състоя. Имах уникалната възможност за пореден път да зърна и Нанга Парбат. Усетих трепетно вълнение и желание възможно най - скоро време да ми се отдаде възможност да се "срещнем". Ако всичко върви по план на 24 декември потегляме за Асколе, от където ще започне треккнга за базовия лагер. Пожелайте ни хубаво време 🙏
...
...
...
...
...
...
...











____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Дек 22, 2020 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
"Dr. Skatov" - ко ши рече?
Вто Дек 22, 2020 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
"Dr. Skatov" - ко ши рече?

Най-вероятно, че е защитил докторска научна степен. Сега ще проверя в Уикипедия дали е така.

П. П. Да, така е:

Източник: Уикипедия

Биография

Атанас Скатов (Димитров до 2009 г.) е роден на 11 март 1978 г. в Сливен. От 1-ви до 12-и клас танцува български народни танци в представителния за града детски ансамбъл Тракийче.[5] Учи в гимназията по електроника и електротехника. Завършва Аграрен университет Пловдив през 2001 г. като магистър по растителна защита, първенец на випуска.[6] По време на следването си печели два конкурса за стипендии по Еразмус/Сократес и Темпус и следва два семестъра 1999 и 2000 г. в Хумболтовия университет в Берлин, Германия, а от 2001 до 2004 г. е редовен докторант там в две катедри – градинарство и фитомедицина (растителна защита). През февруари 2005 г. защитава докторат на тема: „Интегрирано производство на домати (Lycop­er­si­con escu­len­tum) в оранжерия при особено внимание към интегрираната и биологичната борба срещу оранжерийната белокрилка (Tri­aleu­rodes vapo­rar­i­o­rum Westwood)“.[7]

...

Научна дейност

Областите на научните му изследвания са
  • Морфология, биоекология и борба на оранжерийни неприятели по културните растения – Trialeurodes vaporariorum Westwood; Tetranychus urticae Koch; Bradysia difformis Frey; Myzus persicae Sulzer; Aphis gossypi Glover и др.;
  • Инсектицидното действие на някои растителни екстракти: Борово масло, рициново масло, лавандулово масло, квазия (Quassia amara), пиретрум, азадирахтин и др.;
  • Полезни насекоми – Encarsia formosa Gahan, Macrolophus pygmaeus Rambur; Dacnusa sibirica Telenga, Lysiphlebus testacepies Cresson; Phytoseiulus persimilis Athias-​Henriot и др.;
  • Ентомопатогенни гъби – Verticillium lecanii (Zimmerman) Viegas; Неприятели по складираните продукти; Хидропонни методи на отглеждане на културни растения в култивационни съоръжения.

Автор е на научни статии в България и чужбина, становища, инструкции към НСРЗ.“

Аз пък се зачудих какво е НСРЗ? Think

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Дек 23, 2020 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Национална служба за растителна защита.
Сря Дек 23, 2020 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 94, 95, 96  Следваща
Страница 56 от 96

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov