ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 95, 96, 97  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Laila Peak Summit Push Underway Отговорете с цитат
https://explorersweb.com/2021/02/19/laila-peak-summit-push-underway/



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Фев 20, 2021 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Има още три Лайли, като най-високата/ят е 6986 метра. Водят ги едно, две, три, а този отгоре си е Лайла без номерче. Shocked Като Анапурните, но с други форми, че ония са баси масивите.
Съб Фев 20, 2021 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
illegal написа:
Има още три Лайли, като най-високата/ят е 6986 метра. Водят ги едно, две, три, а този отгоре си е Лайла без номерче. Shocked Като Анапурните, но с други форми, че ония са баси масивите.


Абе, като гледам, и Лайлите се си достатъчно сериозни. Търсих уважително опулен емотикон, май не видях.
Съб Фев 20, 2021 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
А, няма спор, злобни са, остри и технически сигурно са гадни, то има и доста К-та до 7 или 8 бяха. Тая снимка, въпреки, че е зумната е правена от 2000 м.н.в. Денивелациите са големи, гледани от тоя ъгъл. Втората снимка е на К7 и компания, мноо злобно, а третата гледам няква стена, общо взето това са за профи алпинисти неща, това което се обясняваше от някои съфорумци. Естествено за масовия зрител, да качиш К2 е каймака, но за тесните специалисти има доста други предизвикателства. Кефят ме снимки правени от 6000++ метра и си ги гледам, аз съм прозт туризтунгилист и качвам докато се покаже камък, няма ли почва с тревичка, ъъ. Confused








Съб Фев 20, 2021 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Върху експедиционната им палатка личи надпис "Laila Peak 6069 m":


Източник: ExplorersWeb, 20.02.2021 г.

Посочената в OSM височина е 6096 m. Ледника в основата носи името "Ghondokoro":

https://kade.si/#tm=14/8507061/4245416.64/0

В руските топографски карти (М1:100000) е отбелязана доста по-ниската кота 5771 m над левия "бряг" на ледника "Чукдузера":



Трудни места и за топографите... Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Фев 20, 2021 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Сега преглеждах темата и на страница 81, vladofff е дал инфо за едно изкачване на тая скала: F5 - Nayser Brakk (5080 m) в южен Каракорум.





Съб Фев 20, 2021 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
illegal написа:
Има още три Лайли, като най-високата/ят е 6986 метра. Водят ги едно, две, три, а този отгоре си е Лайла без номерче. Shocked Като Анапурните, но с други форми, че ония са баси масивите.


Има още една Layla(4008 м), в Грузия:

https://www.summitpost.org/view_object.php?object_id=646810&context_id=739730

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Фев 22, 2021 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Има още една Layla(4008 м), в Грузия:


Не знам дали говорим за същата Лайла, но има едно такова нещо, западно от Донгус орун. От Елбрус изглежда като умалено подобие на К2.
На нас ни го представиха като Лейляк или Лейрак, а снимката е правена от вратата на кенефа на кокошарника над Приют 11:

Тук е цялата история от това ходене:
https://www.climbingguidebg.com/index.php?module=news&type=user&func=display&sid=931
Пон Фев 22, 2021 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Манаслу Отговорете с цитат
Симоне Моро се отказва и се прибира, Пермитът им изтича на 28 февр, но Тиксон и другите обмислят да поискат удължаване до 22 март.
Пон Фев 22, 2021 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Тук е цялата история от това ходене:
https://www.climbingguidebg.com/index.php?module=news&type=user&func=display&sid=931


Разказа е уникален, в момента го чета и още от първата част със самолета е Smile)) нямам думи.
Пон Фев 22, 2021 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Разказа е уникален, в момента го чета и още от първата част със самолета е Smile)) нямам думи.


vladofff написа:
Друг един си разпрал муцуната с някакво съоръжение за чистене на скреж от очилата, вградено в ръкавицата, докато си размазвал сопола и сега хвърля пръски кръв. Картини разни. Нещастието – пълно.
Jumpy Surprised Trampoline Laughing

^^^^^^^
Това, като го прочетох и реакцията ми беше такава: https://youtu.be/kXf3wx5nPXU?t=265
И сополи разхвърлях и дисперсия плюнки по монитора. Сълзи тръгнаха Laughing Laughing Laughing Mr. Green Тия архиви, тряа по-често да се пуска по нещо подобно. Лайли, Лейли, три сестри а.к.а. Нилгири до Анапурна първи, Четири сестри на 150 км. западно от Ченду, Китай. И да не съм съвсем оффтопик да пусна южната стена на най-високата сестра, съчуанската.


Вто Фев 23, 2021 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
illegal написа:
kaloyanv написа:
Разказа ...

vladofff написа:
Друг един...

Абе то материал има за поне 1000 страници мемоари от тоя вид, ама като ти се убие желанието за ходене по такива места, ти се убива и желанието после да ги описваш...
Вто Фев 23, 2021 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение K2 Отговорете с цитат
https://www.verticalworld.net/articles/article.php?id=445
Пет Фев 26, 2021 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/climbermingma/posts/2213648228767264
Нед Фев 28, 2021 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Интервю със Симоне Моро Отговорете с цитат
Интервю на БНР, от Таня Иванова:
"Последен въпрос - казахте, че Букреев е бил Вашият ментор. Кой е най-важният урок, който научихте от него?
Да остана смирен. Знаете ли, той беше толкова известен, толкова силен, беше изкачвал 21 пъти осемхилядник, но първата дума, която ми каза, когато се срещнахме през 1996 г., беше “благодаря”. И когато гигант като него ти се представи, изказвайки своята благодарност - понеже аз биех пъртина и той ме следваше, разбираш, че можеш да останеш смирен и човек, дори и да си истински гигант.
И второто много важно нещо, което научих от него, беше: той все ми казваше “Симоне, трябва да станеш височинно животно, преди да станеш височинен алпинист, трябва да използваш своя нос и да се доверяваш на сетивата си”. Научих го от него и преди няколко дни направих точно това - когато послушах сетивата си и се доверих на прогнозата - и двете казваха, че може да е много опасно, ако тръгна нагоре, аз последвах своя инстинкт. Освен това, се доверих на някого, на когото имах доверие. Тези неща, които научих от Букреев, ме промениха много и мисля, че ако днес съм жив, то това се дължи и на наученото от него."

https://bnr.bg/horizont/post/101429180/simone-moro-pred-bnr-nai-golemiat-urok-vav-visokata-planina-e-da-badesh-miren?fbclid=IwAR3v8MGQ_9rpqlgXFqOlFzE1eM4hn-81aUizHk_LR_YgEWscPdRtr_eSbDY
.
Вто Мар 02, 2021 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 95, 96, 97  Следваща
Страница 89 от 97

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov