ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Слънчев удар в планината

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Слънчев удар в планината
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Слънчев удар в планината Отговорете с цитат
Владов ми припомни с едно свое изречение : във високата планина става нетърпима жега ......една случка отпреди много много години.... не видях да има такава тема.
Платото точно под Монблан...пълно безветрие, невероятна жега все едно си в пустиня.....от голямо вълнение, голямо бързане, неопитност, сгъваеми очила Ферари за 5 марки и подобна екипировка .....точно преди финалният гребен, изведнъж започнаха да ми се въртят лилави кръгове пред очите, гадене, повръщане.....казах на другарите си, качвайте се, аз се връщам в "самолета" на Егйю дю Гуте. Не беше височинна болест, защото след 4-5 часа ми мина. На другият ден, отново в страшна жега, се спуснахме към Шамони. Следващата година го качих...
Пирин....доста си похождах по къси гащета и към 11 часа в слънчев ден, лятото, все ме наболява глава....така няколко пъти. Отдавах го на малко ракийка, която седи на село от 20 год. правена от незнам кой си роднина, и понеже не се сещам да пия много алкохол по града -я 1-2 чашки вино и 1 бира в седмицата , си пийвах вечер по 100 200 гр, и сутринта си казвам махмурлук е .....ама защо чак в 11 -12 часа, не се замислях много.
Докато за след рожден ден, си подарих едно голямо шматкане по Пирина.....края на август 2011 год. Страшна жега, последният ден спах на езерото от юг-изт.ната страна на Бъндеришки чукар / беше ми любимото, преди да го оакат здраво кравите/ лежане на прекрасната му поляна, от време на време се мятам във водата, разхлаждане .....Такова жарко слънце не помня на Пирина.....чак по обяд тръгнах от езерото наляво, да се кача към премката под Бъндер. чукар. И там изведнъж ме хванаха отново тия виолетови кръгове , 20 години по-късно за втори път....наоколо нищо и никой....наврях се под един голям камък, където дишах тежко и зъзнах от студ до вечерта, а на сантиметри слънцето журеше жестоко.
Оттогава във високата планина при жеги гледам да съм облечен, фанела с дълъг ръкав, панталон също, и само светли тонове. Изключение :За час до два може къса фанелка, или да се метне човек в някое езеро и да изсъхне.
Пет Окт 02, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov