ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помагайте, за Бога!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Помагайте, за Бога!
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Помагайте, за Бога! Отговорете с цитат
От някое време нямам спасение от досадните страници, които ми се отварят при прескачане от една тема във форума към друга. Гадост безподолбна! При това след затваряне на нежелания сайт, което понякога става с няколко кликвания за отказ от офертите им, се налага отново да кликна на желаната рубрика във форума. Ей я: сега излиза http://collegefreebies.net/bul/106/index.htm?kw=planina.e-psylon.net&cid=zv209341a06cda11e58aad12c4d53d7e934a2516b43b614bea8c4247e7bbdcce62006705707174e848ee&c1=golf-lux-ZecxAbRP&c2=планинарски+форум++преглед+на+форум++рила%2Cplanina%2Cplanina.e-psylon.net&c3=POPUP&c4=.net&c5=BG&c6=NON-ADULT&c7=201265&c8=b387b3b0-40ed-11e5-a238-0edfb5e568af&c9=Iphone+6+Bulgaria+Keyword&c10=planina.e-psylon.net&sxid=942918wx1962 Не им ща ай-фона, по дяволите! Молбата ми е: има ли отърваване от подобни набези? Например някакъв списък с нежелена страници, който да се попълва при нужда?


Айде сега пък тая: http://en.elsword.gameforge.com/landing/?kid=a-48807-55636-1410-a3807148 Ужас!
Сря Окт 07, 2015 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Прихванал си някоя гад ...

Като начало почни с програми от сорта на:

https://www.malwarebytes.org/, SpyHunter и т.н.
Сря Окт 07, 2015 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Според мен си имаш вирус
Сря Окт 07, 2015 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Докато още е останало нещо от информацията в компютъра ти , изключвай го от интернет и го носи на ИТ . Иначе в един момент ще блокира тотално и последва честитка да платиш 500 долара, а гаранция никаква .Струва ми 100 лв но си заслужаваше. Човека има офис до Билла Славия. После сложихме и друга защита, не АВГ. Ако те интересува ще дам координати.
Сетих се , чи е да гоизглючиш от нета пак няма ефект, самото включване в тока активира вируса, който бавно закодира постепенно всички файлове . За около месец до 2 ще ги обработи всичките.
Сря Окт 07, 2015 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 - недей да плашиш Сотиров повече от необходимото. В 99% при тези симптоми става въпрос за елементарен malware, който се изчиства много лесно.
Сря Окт 07, 2015 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,

препоръчвам следните стъпки за изпълнение, за да се отървеш от нежелани гадинки и потенциални такива.

За целта, както следва:

1. Сваляш и инсталираш Malwarebytes, след което сканираш и каквото изкара го триеш;
*** Malwarebytes: https://www.malwarebytes.org/v2/ )

2. Сваляш и инсталираш някаква безплатна антивирусна.
Добри решения са Avira, както и Bitdefender.
*** Avira: https://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
*** BitDefender: http://www.bitdefender.com
Аз лично използвам лицензирана версия на Avira, която има множество благинки.
Ако не ме лъже паметта, в безплатната имат приставка за браузърът ти, която блокира всякакви гадости.

3. Сваляш и инсталираш приставката AdBlock Plus за своя браузър (Chrome или Firefox)
*** AdBlock Plus: https://adblockplus.org/
След като я инсталираш, в настройките избери да ти блокира всякакви malware related обекти,
както и си избери листа да ти блокира нежелани изкачащи прозорци и реклами;

Това е от мен, ако има друго, пиши и ще помагаме, с каквото можем Smile
Успех!

_________________
С уважение,
Любомир.
Сря Окт 07, 2015 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Не става въпрос за плашене, не съм спец препоръчах да не се ползува компютъра докато се установи какво му е . Аз нямах нещо ценно в компа, не ми е служебен, само снимки и пак беше неприятно .Може да се направи проста проверка с Гугъл земя - ако се отваря мътно , значе заразата е започнала.
За 2 любителски компа в къщи, си платихме редовна Авира - 17 евро е за 2 години.
Сря Окт 07, 2015 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
На всички ли браузъри се отварят паразитните страници? Ако е само на Гугъл Хром например, но не и на Мозила - не е страшно положението. Чисти се лесно с почистващи програми и настройки на браузъра - вече са посочени такива и Гугъл може да даде подробни упътвания как точно да се изчисти компютъра.

Nabludatel50, при тебе положението е било наистина сериозно. Казаха ли ти накрая точно какви "гадинки" си хванал, за да знаят останалите и да се предпазят, ако се случи и при тях?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Окт 07, 2015 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:


Nabludatel50, при тебе положението е било наистина сериозно. Казаха ли ти накрая точно какви "гадинки" си хванал, за да знаят останалите и да се предпазят, ако се случи и при тях?


Вируса е започнал да работи преди около година. Компютъра е нов и скъп Дел на жена ми , не този който ползувам в момента / от него излизат тези досадни правописни грешки/.
Започна се с това, че не искаше да отваря 1-2 снимки, всеки месец се увеличаваха с по 5-6 само, а жена ми й е хоби фотографията и има хиляди, тъй че не се обърна внимание. В един момент всички снимки излизаха като номера на файл, само след часове и всичко друго на компютъра се превърна в номера на файлове . Седеше отворено в черен екран писмо да платим 500 дол. по сметка , след което ще ви бъде изпратена парола за разкодиране . Ясно е че белята е станала, да даваме пари без никаква гаранция не вървеше също.
Жена ми все нямаше време да си прехвърли снимките на твърд диск, който беше купила преди няколко месеца .
Занесохме комп на наш познат ИТ , който си игра три дни и възстанови 50 % от обема информация. Другите снимки можем да си гледаме в малък формат. Преинсталира всички програми на компютъра и препоръча платена защита Авира.
Все пак, не сме се косили много, защото нищо от работата ни не беше на тоз комп. Лошо е за архитекти , инженери и др. такива професии. Каквато и защита да се ползува , ако имате нещо важно, купете си твърд диск с голям обем струва 200 лв , на който да се прехвърлят периодично всички важни неща. Мисля че на него се пазят и програмите , ако се наложи преинсталиране.
Сря Окт 07, 2015 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@Сотиров: Ако операционната ви система е Windows Vista (Service Pack 1 или Service Pack 2), Windows 7 или по-нова, би могло да ползвате безплатната антивирусна защита на Microsoft Security Essentials. Ако сте с Windows XP или по-стара версия е добре да преминете към по-нова, защото те отдавна не се поддържат от Microsoft и са на практика незащитими с какъвто и да е било антивирусен софтуер.
Сря Окт 07, 2015 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Да допълня вируса беше тип троянски кон - влязъл си вътре и бавно яде цяла година , докато в един момент се забърза.
Сря Окт 07, 2015 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодаря за съветите... до утре! Отговорете с цитат
Утре ще ги последвам и ще докладвам. Нещо хич не съм настроен тази вечер да се боря с вируси. Cool
Сря Окт 07, 2015 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
..........................точно какви "гадинки" си хванал, за да знаят останалите и да се предпазят, ако се случи и при тях?
При точно определени гадинки използвайте:
http://afya-pharmacy.bg/categoriesbg/354
Чет Окт 08, 2015 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Голяма катастрофа! Отговорете с цитат
За няколко дни компютърът ми съвсем се скапа. Инсталирах Avira според съвета, имам и други антивирусни програми, но нищо не помага. Сайтовете се зареждат, без да спират, програмите блокират - ужас! Тези два реда ги писах половин час. Исках да пусна отчета за пиринската екскурзия, но ще почака. Да видим какво ще кажат компютърджиите, пък тогава. Благодаря за съчувствието!
Съб Окт 10, 2015 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov