ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Яз. Бели Искър - х. Грънчар

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Яз. Бели Искър - х. Грънчар
Автор Съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Яз. Бели Искър - х. Грънчар Отговорете с цитат
Здравейте, планинци Smile
Имам едно такова питане: Някой минавал ли е с лек автомобил по пътя от с. Бели Искър покрай самия язовир Бели Искър? Питам за отсечката след Екопътеката (дотам ми е познат) - подходящ ли е пътят за лек автомобил? Става дума за лятно минаване, естествено, не сега зимно...
И също - от язовир Бели Искър има ли някаква пътека, която да води горе на билото - към х. Грънчар или пък към Овчарец, Близнаците, Мусала и т.н...?
Пет Яну 15, 2021 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
виж в БГ маунтинс къде е обозначена бариера - там варди народна милиция, с МПС - Цецко да ти каже как само може да се мине, а пеш, ако се обиколи - може и да те набият или арестуват.
Пет Яну 15, 2021 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Здравей,
виж в БГ маунтинс къде е обозначена бариера - там варди народна милиция, с МПС - Цецко да ти каже как само може да се мине, а пеш, ако се обиколи - може и да те набият или арестуват.


Ооооо, явно е стратегически обект заради вододайната зона. Е те таз подробност я бях пропуснал! Very Happy
Благодаря ти! Smile
Пет Яну 15, 2021 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Няма минаване от там Wink Ако се пробвате да ги избегнете нагоре има камери ... ако не ви хванат камерите случайно, ще ви видят водарите ... във всички случаи ядете арест + глоба ...

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Съб Яну 16, 2021 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Re: Яз. Бели Искър - х. Грънчар Отговорете с цитат
aliosha77 написа:
Здравейте, планинци Smile
Имам едно такова питане: Някой минавал ли е с лек автомобил по пътя от с. Бели Искър покрай самия язовир Бели Искър? Питам за отсечката след Екопътеката (дотам ми е познат) - подходящ ли е пътят за лек автомобил? Става дума за лятно минаване, естествено, не сега зимно...
И също - от язовир Бели Искър има ли някаква пътека, която да води горе на билото - към х. Грънчар или пък към Овчарец, Близнаците, Мусала и т.н...?


Здравейте на всички планинари и от мен, като новодошъл! Smile

На въпроса. Минавал съм от там с джип. Малко след бариерата пътя е доста изровен и дори в джипа не беше комфортно да се пътува. Малко преди стената на язовира има път, който се вие по баира и почти стигнахме до седловината [url=https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0_(%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0)]Джанка[/url]. Всъщност не стигнахме до края с джипа, защото в края на Юни все още имаше дебело навят сняг. Пътя е много изровен и си плаче за ремонт, затова дори да пускаха посетители - не си струва, а и твърдо не е за лек автомобил.
Предстои ми отново ходене в района на Джанка, но този път ще е откъм хижа Грънчар (Граничар, според хижаря на Трещеник - стара).
Сря Фев 03, 2021 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: Яз. Бели Искър - х. Грънчар Отговорете с цитат
Николай_K написа:
aliosha77 написа:
Здравейте, планинци Smile
Имам едно такова питане: Някой минавал ли е с лек автомобил по пътя от с. Бели Искър покрай самия язовир Бели Искър? Питам за отсечката след Екопътеката (дотам ми е познат) - подходящ ли е пътят за лек автомобил? Става дума за лятно минаване, естествено, не сега зимно...
И също - от язовир Бели Искър има ли някаква пътека, която да води горе на билото - към х. Грънчар или пък към Овчарец, Близнаците, Мусала и т.н...?


Здравейте на всички планинари и от мен, като новодошъл! Smile

На въпроса. Минавал съм от там с джип. Малко след бариерата пътя е доста изровен и дори в джипа не беше комфортно да се пътува. Малко преди стената на язовира има път, който се вие по баира и почти стигнахме до седловината [url=https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0_(%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0)]Джанка[/url]. Всъщност не стигнахме до края с джипа, защото в края на Юни все още имаше дебело навят сняг. Пътя е много изровен и си плаче за ремонт, затова дори да пускаха посетители - не си струва, а и твърдо не е за лек автомобил.
Предстои ми отново ходене в района на Джанка, но този път ще е откъм хижа Грънчар (Граничар, според хижаря на Трещеник - стара).


Добре де, защо ходите точно там с джипки ? Баш в планината. Разбирам вече ако карате някой трудноподвижен човек да види и имате разрешение за това, така даже е хубаво.
Сря Фев 03, 2021 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Естествено, че ходим с разрешението и в присъствие на съответните служебни лица, но не за да разхождаме трудно подвижни туристи. Джипката спестява време, защото после следва пеши преход, който не винаги е по туристическите пътеки, защото се посещават места, където такива (туристически пътеки) просто няма. А целта е опазване на фауната на тази красива планина. Smile Такива пътища в Рила се използват от служителите на природния парк, горското, водното, язовири и каскади за поддържане на съответната инфраструктура. Как си представяш тези хора да носят необходимата техника пеша и на ръце?
Сря Фев 03, 2021 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Би ли разказал нещо за деиността ви, ще е интересно...
Сря Фев 03, 2021 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Имам основания да не изпадам в подробности за сега, а и ако проекта е успешен, няма как да се скрие от медиите. Търпение... Smile
Чет Фев 04, 2021 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Николай_K написа:
Имам основания да не изпадам в подробности за сега, а и ако проекта е успешен, няма как да се скрие от медиите. Търпение... Smile


Ами защо обясняваш, че може да се мине, като не може. Там е вододайна зона.
И ние отидохме до бариерата, спряхме колата и искахме да ходим нагоре "по пътеката" , всъщност един стар трак на Христо /Ристо Туристо/. Бяхме настоятелни, изнервихме полицая и се разминахме на косъм от арестуване.
Това, че са ви пуснали легално с джип наогоре означава, че сте имали съответното разрешение.
Щом ще има гръм и трясък в медиите, ние ще го прочетем, дано не е някаква глупост този ваш проект или "усвояване" на едни пари.
Като българче съм малко черноглед.
Вто Фев 09, 2021 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Обясних, че не си струва да се минава от там дори да беше разрешено - нито пеш, нито с кола. Аз лично няма да повторя този маршрут.
Били сте за глоба още след като сте преминали над паркинга на екопътека "Бели Искър". Радвайте се, че не сте срещнали парковата охрана и че полицая на бариерата не им е звъннал.
Вто Фев 09, 2021 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Николай_K написа:
Имам основания да не изпадам в подробности за сега, а и ако проекта е успешен, няма как да се скрие от медиите. Търпение... Smile


Ами защо обясняваш, че може да се мине, като не може. Там е вододайна зона.
И ние отидохме до бариерата, спряхме колата и искахме да ходим нагоре "по пътеката" , всъщност един стар трак на Христо /Ристо Туристо/. Бяхме настоятелни, изнервихме полицая и се разминахме на косъм от арестуване.
Това, че са ви пуснали легално с джип наогоре означава, че сте имали съответното разрешение.
Щом ще има гръм и трясък в медиите, ние ще го прочетем, дано не е някаква глупост този ваш проект или "усвояване" на едни пари.
Като българче съм малко черноглед.
Ристо Туристо нема никакви записани тракове в долината и склоновете на/към река Бели Искър след бариерата, щото не е ходил натам.
Моля да сме коректни с информацията. Exclamation

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 09, 2021 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov