ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гр.Копривщица-вр.Богдан-х.Средногорец-с.Каравелово
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Гр.Копривщица-вр.Богдан-х.Средногорец-с.Каравелово
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Гр.Копривщица-вр.Богдан-х.Средногорец-с.Каравелово Отговорете с цитат
Малко снимки от едно полудъждовно ходене из Средна гора на 5 и 6 май.

Всичко започва около 10ч от Копривщица. Това ми е любимо място, но слизайки от буса тръгвам веднага защото метеорологочната прогноза ме притиска.

Копривщенски кадри:








Крива река си е...крива:











Далече отсреща връх Буная(1572м):





Старопланинското било отсреща цял ден не се виждаше от мъгли и облаци:





Първенецът Богдан(1604м):











Защитената букова гора още не се е събудила:











Малко след това ме запука суграшица, после дъжд на почивки чак до хижата.





Далече напред вр.Алексица(1535м) е почти слънчев.








Вторият по височина, вр.Шилигарка(1577м) и изпарения от опожарената трева в промеждутъка на

валежите:





Тъмното небе "натиска" Стара планина:





Вр.Богдан, сниман от вр.Шилигарка:





Хижа Средногорец:








Типична средногорска картина:





Трябва да отбележа липсата на табели на възлови места и разклони. Човек лесно може да се обърка

заради многото пътища и липса на видимост в гората. По билото обаче маркировката беше добра.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Май 08, 2009 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
В таз Копривщица вечно вали Laughing Ето и от мен малко кадри, края на април. Ние спахме в х.Чивира...кацнахме със самолета Laughing








Пет Май 08, 2009 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Браво и на двамцата!
ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Май 11, 2009 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
брей, ей тая снимка е много убава
Предполагам, че ако има слънце, ще е чудесно, но аз лично нямам много добри лични впечатления от този маршрут.
Поздрави!

_________________
Сря Май 13, 2009 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност, бях си наумил да проточа маршрута до гр.Хисар, през вр.Алексица, ама по 2 причини остана за друг път. То и така навъртях почти 40км.


irina написа:
В таз Копривщица вечно вали Laughing


Такъв е сезона, иначе Копривщица е едно много приятно място, поне според моите критерии и винаги с кеф се връщам там. За хората които не са ходили - няма нищо общо с Банско и се надявам да е все така. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Май 15, 2009 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, можете ли да споделите в какъв вид е маркировката? И дали някой има трак на прехода, защото мисля да го минавам.Март месец 2012 съм го минавала, но бях с водач и не си спомням маркировката Smile
Съб Фев 01, 2014 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
На връх Богдан и в Копривщица вечно валяло... И мен винаги ме вали там, но си има причина. Когато времето е хубаво, все се зачуквам по високото, а за "беззъбата" Средна гора оставям дните, в които над 2000м си е страшно. Ако човек отиде в Копривщица в началото на юли, няма проблем да слънчаса.
Нед Фев 02, 2014 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
Здравейте, можете ли да споделите в какъв вид е маркировката? И дали някой има трак на прехода, защото мисля да го минавам.Март месец 2012 съм го минавала, но бях с водач и не си спомням маркировката Smile


Привет Smile. На Нова година бяхме на х. Средногорец, тръгвайки от Копривщица. Върви се по реката нагоре (срещу течението), на мандра Дядо Либен (веднага след нея) се завива наляво и се подхваща черен път. Върви се по пътя покрай дворове и овчарници. След едни стави и изоставени постройки има по-голям овчарник отляво (и евентуално куче/та). Точно след него има една стръмна пътечка в гората вдясно. Хваща се по нея и след 30-40 мин се излиза на по-равно. Там се завива наляво и се върви по пътека, маркировка почти няма. Има на места жалони. Като се стигне до старата х. Богдан се появява маркировка и табелки. Мисля, че беше червена. И така до х. Средногорец. За около 4:30 часа го минахме, при положение, че нямаше почти сняг, носехме багажи (пиене) и бяхме леко почерпени. Very Happy Успех.
Нед Фев 02, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
И дали някой има трак на прехода

2 бири и вадя трака!
Пон Фев 03, 2014 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
На връх Богдан и в Копривщица вечно валяло... И мен винаги ме вали там, но си има причина. Когато времето е хубаво, все се зачуквам по високото, а за "беззъбата" Средна гора оставям дните, в които над 2000м си е страшно. Ако човек отиде в Копривщица в началото на юли, няма проблем да слънчаса.

Много си прав-сговняса ли се прогнозата и почнем да се оглеждаме за Средна Гора... Confused
Ма съм решил това лято да и посветя 2 убави дни-около вр. Богдан-на палатка... палатка -за компенсация Very Happy
Чет Фев 06, 2014 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много, satzata Smile фена, имаш бирата Very Happy
Съб Фев 08, 2014 7:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
vinushka написа:
Здравейте, можете ли да споделите в какъв вид е маркировката? И дали някой има трак на прехода, защото мисля да го минавам.Март месец 2012 съм го минавала, но бях с водач и не си спомням маркировката Smile


Точно след него има една стръмна пътечка в гората вдясно. Хваща се по нея и след 30-40 мин се излиза на по-равно

Според мен ако хванеш от въпросния овчарник нагоре /вдясно/се излиза по-рано на билото,но това не е "оригиналната"пътека-тя продължава по пътя срещу течението на реката оща малко и в местността Гацова чешма я пресича(реката) а пътя тръгва вляво.Има кол с табели-след като се пресече реката пътеката тръгва стръмно нагоре през гората за да излезе на поляните при ретранслаторите.
За трака ще ми трябва мейл някакъв да го пратя,че не мога да ги качвам тука... Confused
Съб Фев 08, 2014 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Мейлът ми е vinushka@abv.bg Smile Утре заминавам за Средна гора да видя как е обстановката, че ще водя хора там след 2 седмици и съм позабравила много неща.
Съб Фев 08, 2014 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vinushka написа:
Мейлът ми е vinushka@abv.bg Smile Утре заминавам за Средна гора да видя как е обстановката, че ще водя хора там след 2 седмици и съм позабравила много неща.

Щом ше водиш хора нада ли имаш нужда от трак и обяснения ама ше го пратя...все пак 2 бири са си 2 бири... Razz Laughing
Съб Фев 08, 2014 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, и аз не бих отказал биричка Wink Със здраве!
Съб Фев 08, 2014 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov