ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Врачански балкан- въпроси?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Врачански балкан- въпроси?
Автор Съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Врачански балкан- въпроси? Отговорете с цитат
Здравейте,
Планирам двудневна разходка из Врачански балкан/ дял на Стара планина/.
Имам някои въпроси относно част от маршрута, който съм избрала.
ден 1: Паволче- връх Вола- връх Купена- връх Качуля- водопад Женската вода- водопад Рипалото- Марков камък- Згориград
Въпросът ми е можем ли да видим и водопад Шопката, има ли пътека от билото? Знам, че има пътека от самото село Паволче. но идеята е да качим Вола, после няма сисъл да слизаме пак, и да се качим към Шопката.
Има ли някакви части от пътеките, които да са обрасли и непроходими?

ден 2:
вариант 1: Згориград- водопад Боров камък- има пътека в подножието на Медвишки връх- излизане на билото между връх Дудил и връх Бук- връх Кръстаова могила- заслон Ключо- Левище
вариант 2: Згориград- водопад Боров камък- има пътека в подножието на Медвишки връх- излизане на билото между връх Дудил и връх Бук -връх Могилата- Говедарника- Мирин камък- Картиново лице- Згориград
За втория ден ме интересува частта след Боров камък нагоре към билото- тези пътеки пхоходими ли са? Кой вариант е по-добър?
Благодаря предварително за отговорите.
Ако имате други идеи, споделете. Целта е да нощуваме в Згориград.
Вто Апр 02, 2019 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
вариант 2

Вр. Могилата гледан от района на разклона-"път от Говедарника-"синя марка". На ляво е пътя към Говедарника.
Препоръчвам:

Пресичане Говедарника по диагонала, проблемен участък "1"-"2", възможно пътеката да е заличена частично, препоръчително ориентиране по GPS. Заслужава си, хубави гледки.
GPS track: https://www.dropbox.com/s/phn07hivimey8ej/Tunela_W%2018.03.17.gpx?dl=0
снимки с геолокация в посока от Згориград до Говедарника/сн. 162/ https://photos.app.goo.gl/KeqCQg1Cu6EimveJ9
Шопката ? не знам!
Цитат:
...частта след Боров камък нагоре към билото...

отлична!
След разклона за Женската вода/синя марка/ в района на беседката пътеката се губи, възможно сега да има нова маркировка. Към Шопката по реката до някъде има пътека/отразена в kade.si/, губи се, но може да се продължи през редки храсталаци.
Към Левище обзорният вариант е: църквата/м. Пресветица/-кота 661, на места се губи, следи се билото. По жълтата маркировка ако "порта" е отворена да се мине през поляната напряко.
Вто Апр 02, 2019 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rozzza



Регистриран на: 12 Юни 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Изглежда много добра програмата. Дано си я оползотворил, а аз бих си я записала Wink
Сря Юни 12, 2019 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov