ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тевното езеро, 16-17 май 2009
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Тевното езеро, 16-17 май 2009
Автор Съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Тевното езеро, 16-17 май 2009 Отговорете с цитат
С Дидо изкарахме невероятен уикенд в лятно-снежния Пирин. Нямам време да разказвам, но поне написах няколко изречения и описания под някои от снимките и ще разберете къде точно сме ходили. На Тевното езеро снегът е около 1 метър и скоро няма да си отиде въпреки високите температури. Закрих сезона на снегоходките по най-добрия начин. Very Happy

Ето тук са снимките.



Поздрави!
Жоро

Very Happy
Вто Май 19, 2009 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
да си призная..... завидях Wink

страхотно е било Cool
поздравления за ходенето
никога не съм била там по това време на годината
Вто Май 19, 2009 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Бях в района преди месец и половина (началото на април) и мога да отбележа, че промяната в пейзажа е малка - за разлика от тогава, когато всичко беше бяло, дори и скалите бяха заснежени, сега се чернеят само изпъкналите скали и клековете. Та общо взето за този период по високото картинката не е мръднала много. Хладна пролет си беше.
Добре сте си искарали! Very Happy
Вто Май 19, 2009 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Бая сняг има още. Ще са пълни езерата лятоска! Clap

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Май 19, 2009 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Svetelinka



Регистриран на: 06 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: BG

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни снимки, Дженгал! Punk
още не съм ходила на Тевно , а така ми се иска да походя още на сняг
ех мечти

_________________
"А ненужния спор оставете –
всичко вече доказал съм аз:
най-красиви са днес върховете,
недостигнати още от нас." Владимир Висоцки
Вто Май 19, 2009 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ей тази Каменица, много красива ... и зиме и лете Smile.
Най- добре е, че сега няма навалица горе Wink... Жоро, като гледам снега може и още веднъж, дваж да се наложи да обуваш снегоходките Smile.

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Май 20, 2009 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко инфо и впечатления от мен:

В петък вечерта преспахме до преливниците на река Мозговица. Тръгнахме по пътеката покрай река Мозговица през местността Бански гроб. Към 12:30 - за 4 часа и малко - бяхме на заслона. Пред заслона опънахме две столчета е снега и утрепахме 3-4 часа в сърбане на чай и наслаждаване на гледката. Жоро направи една разходка до Валявишкия чукар докато аз дремвах и към 18:30 тръгнахме към Момини двори. От върха тръгнахме в посока в. Кралев двор по ръба и нейде малко преди залеза бяхме на лявата порта. На заслона се върнахме в сумрака ...

На другата сутрин се поуспахме както обикновено. Хапнахме набързо и тръгнахме към Валявишки чукар да видим как са сутрешните гледки. Оттам се спуснахме обратно на заслона, събрахме багажите и тръгнахме към Беговишкия превал. По това време (10:30), снегът беше станал на каша в горните слоеве заради яката жега и ходенето по нагорнищата беше проблемно. Някъде около обяд бяхме на Беговишки превал, към 14:00 - на хижа Беговица.

200 метра преди хижата небето започна да трещи, скоро закапа дъжд, а след това - градушка. Градушката продължи необичайно дълго - около 2 часа. За късмет беше дребна. Въпреки това на тръгване от хижата ни чакаше газене в 20 см преспи от ледени зърна Shocked

За да разнообразим ходенето минахме по кафявата маркировка за Спано поле. За около час прегазихме пътеката и стигнахме обратно на Бански гроб. Оттам се спуснахме по стръмнината до преливниците на Мозговица и ... това беше - за съжаление Sad

Няколко снимки:

Каменица


Тевното езеро


Каменица отново


Детайл от гребена към Джангал








Куклите и Зъбът


Вихрен


Куклите


Едно фото пред Каменица за довиждане


.. и последно - загадка - КОЙ Е ТОЗИ ВРЪХ? Razz


всичките снимки могат да се видят в галерията

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Нед Дек 17, 2023 10:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 20, 2009 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни снимки! Не беше чак такъв голям проблем при стръмните качвания с този мек сняг. Поне при мен.

Цецо, да, може да се ходи още със снегоходки спокойно до началото на юни, но аз съм твърдо аут от планините поне един месец напред, тъй като съм притиснат почти до стената с дипломната работа...

А за загадката няма да отговоря, знам кой е този връх - Дидо ми каза още тогава, на мястото. Smile
Сря Май 20, 2009 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Дали връо да не е Кельо...а отзад Коцов гроб..?? Rolling Eyes Think

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Май 20, 2009 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Други предположения ??? Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 20, 2009 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Мозговишки чукар ?
Сря Май 20, 2009 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Давайте още предположения, като се посъберат повече ще кажа ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 20, 2009 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
я да видим Think
Кельо?

_________________
Сря Май 20, 2009 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм за Кельо. И си го снимал някъде по пътеката с кафявата маркировка. Познах ли?! Very Happy
Сря Май 20, 2009 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Я от Пирин малко съм видел, ама залагам на Мозговишки чукар Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 20, 2009 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov