ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Храните, които ядем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Храните, които ядем
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Напоследък пуснаха една по-малка независима чешка марка - Bernard. Много добра, след нея трудно се връщам на нашенските бири.

Тя е с цена над 4 лева ! tzezko е прав, че от постоянно наливане с литри бира се оглупява и оскотява. За да е желана и вкусна,пиенето ни е : делим 0.5 литра с жената по братски - за мен голяма чаша, тя пък малка чаша с много пяна Very Happy А и igurbev нагледно показва как кове рекорди винаги с една бира на ръка разстояние Smile
Вчера имаше промоция и на мюнхенската Пауланер в Метро- 1.85 лв всички видове, взех житна хефевайцзен. Не струва, кисела е, сравнена с Шоферхофер, кенът на Шофер, 1.99 в Кауфланд също е добър, не само стъклото:

Прехвалената Пауланер даже не струва и в сравнение с Валентинсбрау, 1,10 в Метро

Пон Авг 01, 2016 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
dido написа:
Напоследък пуснаха една по-малка независима чешка марка - Bernard. Много добра, след нея трудно се връщам на нашенските бири.

Тя е с цена над 4 лева !


2.20 е в кварталния магазин!

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 01, 2016 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
2.20 е в кварталния магазин!


Явно говориш за тази дето е с обикновенна капачка, не тип тапа....
Пон Авг 01, 2016 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
В Билла излиза даже над 4 лв. Това със запушалките е само реклама и прах в очите, реално бутилките така не могат да се изчистят добре и правят мехурчета. Много по-добре е със стандартна капачка, това го казваха пиячи на бира в Бавария. Мен ми обещаха Будвайзер, чешки, на бутилка 0.5 цена 1.30 лв в малък магазин, един от първите започнали да я продават. Ще пиша кой е, като стане.
Пон Авг 01, 2016 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
За много хора идва момент, когато трябва да си наложат драстичен хранителен режим, за да се опитат да останат здрави и продължат напред. На 20-40 години, морето е до колене и не мислиш за тези неща. Отровите постепенно се натрупват и подкопават организма. Човека не е устроен да смели новите химизирани храни, пълни със захар и мазнини. Зачетох, както Владов препоръчва, Зоната https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjL4KPmipLQAhWCDSwKHdS0AhsQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vzonata.com%2F&usg=AFQjCNHQC4dkw16KfgUynMIv1T6Wvfm2UA&sig2=3bvAuFFbqyc0Y_jt3yVxqg&bvm=bv.137904068,d.bGg където в таблиците, добре за дадени добрите, поносимите и лошите храни.
Напълно трябва да се избягват:
-газирани напитки, както и "натурални" сокове в пакети
-всички изделия на сладкарската, баничарска и пекарна индустрия, които са ненужен джънк-фуд / изкл. 100 % пълнозърнест хляб/
-преработени месни продукти, пушени риби, сьомга и ципура от развъдници
и още много други посочени, товарещи храни.
За себе си, спирам яйцата и маслото, сирене - само козе, нискомаслено до 2 % кисело мляко.
Съб Ное 05, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Имам един приятел дето разправя - бабите ми и дядовците ми ядоха само мазно, обилно полято с вино и доживяха до над 100 години повечето. Бая години вече го кара така, да видим ...

Наблюдател, модни писания наоколо всякакви, повечето със съмнителна стойност. Нашенското ноу-хау по темата обаче казва, че много от столетниците ни са го изкарали най-вече на млечни продукти, чист въздух и търчане по баирите. Що не вземеш да повярваш в очевидното и вместо да спираш млечните продукти, да наблегнеш на тях и да с малко търчане покрай овцете на къра над 1000 метра надморска да почнеш да лекуваш болежките?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Ное 05, 2016 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, не са живели в тоя стрес в града. Столетниците са били единици, другите верно са били здрави, тъй като рядко са изкарвали над 50-60 год. Хората са яли само проста храна, и то не много.
Мислех че като не съм лягал в болница от 35 години, съм здрав като пън и ще си карам така до необозримо бъдеще. Няколко редуващи се възпаления на ставите, ме накараха най-после да вляза на мед. преглед. Имам започнали изменения в ставите на краката, които само за година са се развили. Движение трябва да има, движението е живот - но само с колело, с търчането свърших.
Това за мазнините и захарите е просто - след ядене вдигаш кръвната захар, и всички отрови се отлагат в кръвоносните съдове и ставите. Не съм против млечните изделия, напротив, всяко трето ядене е кисело мляко или сирене, но вече само до 2 %.
Съб Ное 05, 2016 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Столетниците са били единици, другите верно са били здрави, тъй като рядко са изкарвали над 50-60 год.

Точно това е истината! Столетниците се помнят и разказват, защото не са били масовост. Столетници е имало и векове назад, макар че средната продължителност на живота при първобитните хора е била около 18 г, а по време на рзцвета на египетската цивилизация - около 25, само до преди век и половина - 40-45 г.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Ное 07, 2016 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Постепенно, в къщи започнахме да ограничаваме месото и вече може да се броим за вегетарианци. Първо в края на 2015 спряхме да купуваме пилета, тъй като това са полуживи неопределени същества, които трябва да ги заколят на 45-ия ден от излюпването им, наддали на 2.5 кг живо тегло дотогава. Тъпчат ги с лекарства и стероиди, за да се уголемяват така.
Преди това бяхме спрели да купуваме кренвирши, салами и луканки / това са си салами с повече суха кръв в тях / . В един момент, остана само някаква шунка и св. гърди.Дойде и Великден, на никой не му се отваряше дума и желание за агнешко .... и тогава казахме : край. Просто повече не ни се яде месо, изяли сме си може би вече дозата, какво ли , но го спряхме окончателно и без връщане назад.
Ефектът? ...
Не ям нищо сладко, освен тахан с мед или само мед, като ми се прияде сладко. Никакви фафли, бисквиди, никакъв чоколат.
Не останаха много неща за хапване, но са напълно достатъчни – риба , за предпочитане от свободен улов, а в планината само рибни консерви. Това е единственото месо. Кисело мляко, сирене, студените месеци кашкавал.Друго няма, то и в магазините няма. Студените месеци боб или леща, един път седмично.
Много плодове и зеленчуци.
...

Никакви диети и ограничаване, никакви стевии и броене на калории Когато си гладен, ядеш. Никаква спортна дейност освен търчане наляво- надясно през работно време и 30 мин. упражнения с уреди вкъщи, когато не съм скапан от деня, а то е само 2-3 пъти седмично. Но не повече храна на един път, отколкото може да се побере в двете шепи . Ако има нужда, по филия черен хляб или сухар към основните яденета.
Никакви манджи или супи, не обичаме да готвим.
Чувствам се лек и в добра форма, отровните килограми си отидоха неусетно. Изскочиха жили и ребрени мускулчета , които ги бях забравил как изглеждат.
Аз доволен Wink
...
За много хора идва момент, когато трябва да си наложат драстичен хранителен режим,...
...
За себе си, спирам яйцата и маслото, сирене - само козе, нискомаслено до 2 % кисело мляко.
Добре де, виждаш, че с тези твои диети, ограничения и гладуване отиваш към по-зле и ПРОДЪЛЖАВАШ да упорстваш?!?! Shocked

Накрая спри и солта и ще се самозакопаеш напълно. Mad

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Ное 07, 2016 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Стефане Smile никакви гладувания като аспект на ограничения не съм правил. "Диета" у нас е лошоприето да се смята за гладуване, а в международният език е просто "това, което ядем". Добре, че отидох на тези изследвания, които ми показаха, че имам много лошо съотношение на лош-добър холестерол. Това го отдавам на многото въглехидрати, които като вегетарианец папках, които всеки път рязко ти вдигат кръвната захар и така лошият холестерол се натрупва. Лошо стечение на обстоятелствата, че на новото място където работя, една колежка все ми побутваше разни фафли и бисквиди и започнах да ям, а и да купувам такива за хофиса, че неудобно да взимам без да давам. Изведнъж я ужасих Shocked виждайки ме да рупам суров картоф с кората вместо ляб и белтъци от яйца.
Вече я започнах зоната. Поръчахме с жената и по една "кофа" качествено рибено масло от Щатите, излезе под 20 долара с маса отстъпки в iherb , а тук е 105 лв http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Omega-3-500-EPA-250-DHA-180-Softgels/8341 . Тия в бг мама ги знаят тия работи, имат един корифей Пинко ги е развил нещата.
Бай дъ уей, нали темата е за храните, две хубави храни :
- Пресен есенен паламуд, черноморски, голям, от Кауфланд, 9.90 на промоция, чистен. Не може да го спрем, всеки ден ядем. По-хубава риба няма никъде, гръцките са или от ферми, или безмислено скъпи. В тиган делимано, без никаква мазнина, паламуда на дебели шайби само за секунди се запича отвън, много е крехък. Нали преди работех с веригите хранителни магазини, та знам, Метро, Кауфланд, Билла - Всичката им риба освен българската, турската и гръцката е замразявана. Това скумрия, херинга, писия....всичко от Испания, Дания, идва замразено и вътре го първо размразяват преди даго изкарат на витрините, където ти го пробутват за прясна. Ако ги питаш мълчат нищо не казват.
- Фурми - хубави са само иранските. Те са и доста изгодни като цена, има ги не само в тази опаковка:

Преди продавах и фурми, та тези скъпите, Зеебергер, Детелина и др., които лъщят и от тях капе сок - това е химически разтвор за стабилизация с химическа глюкоза за подслаждане. Киснат ги в тази течност, която е много близка до течността за чистачки , защото са твърди, неузрели и не достатъчно сладки. Ядеш ги и викаш, егати сочните, хубави фурми .... А в иранските няма нищо, чисто натурални са. Вместо един бонбон, фурма.
Малко, но не напълно, ще се бие скоро отбой от вегетарианството, че верно няма кикво да се яде. За начало жената има колежка, които гледат пъдпъдъци в малка ферма. Ще взимаме оттам, и яйца също.


Последната промяна е направена от аngel на Сря Ное 09, 2016 11:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 09, 2016 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Сиропът за излъскване е от гликол. Това е различно от глюкозата. Същото се слага в кремове за мазане и в "безвредните" цигари, като особено в цигарите е канцерогенно (недоказано, засега се броят умрелите за да може след 30 години да потвърдят).
Сря Ное 09, 2016 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Сиропът за излъскване е от гликол. Това е различно от глюкозата. Същото се слага в кремове за мазане и в "безвредните" цигари, като особено в цигарите е канцерогенно (недоказано, засега се броят умрелите за да може след 30 години да потвърдят).

Още по-лошо.Така го наричаха - глюкоза, тези хора които консервират фурмите, и тъй като на бидоните има символ епруветка, заключих, че е химическа. Не идваше да ходя и да чета на чуждо място надписите на бидоните . Сигурно си прав, явно това е същата течност, с която правят Черните "безсолни" маслини. Солта е в тях, но маскирана с гликол. Производителят на маслини винаги казваше: Продавайте черни маслини, но в никакъв случай вие не ги яжте..Блъскат го във всичко, каквото е в чистачките и в антифриза, същото га ядем:
"Веществото се получава от нефтопродукти .В хранителната промишленост пропиленгликолът намира приложение като омекотяващо, задържащо влагата и дисперсиращо средства. Влиза в състава на овесените бисквити, безалкохолни, слабоалкохолни газирани и енергийни напитки, бонбони и други сладкарски изделия. Използва се при бързо замразяване на плодове (вкл. горски), птиче месо. Разрешен е за употреба в някои страни.
Пропиленгликолът се употребява и под формата на воден разтвор в различни промишлени отрасли в качеството на охлаждащо средство (благодарение на ниската си степен на токсичност), в козметиката - в производството на шампоани, мехлеми, еликсири и др., във фармацевтиката, в производството на пластмаси.
Големи дози от веществото потискат нервната система. Прекомерната консумация на продукти, съдържащи Е 1520 може да увреди бъбреците.
БЕЗОПАСЕН: НЕ
Използузат го още на много места, евтин е и повишава теглото на продуктите, тъй като е водозадържащ.
Сря Ное 09, 2016 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
... Столетниците са били единици, другите верно са били здрави, тъй като рядко са изкарвали над 50-60 год...
Имало е епидемии (чума, холера), антибиотиците и ваксините (колкото и да са спорни) не са били известни. Иронията в горното изказване е, че действително е било така - много хора са умирали здрави ... от изброените неща. Но мисля, че тук говорим за друго - за съвременните масови хронични заболявания - затлъстяване, високо кръвно налягане, диабет, рак и т.н. и за твърде вероятна им връзка с химизираните и рафинирани съвременни храни. Мисля, че Дидо е много прав - вече се намират доста изследвания и статистики, които развенчават митове като тези за холестерола, мазнините и т.н. За съжаление съвременната хранителна индустрия върви с една огромна пропагандна машина, от която никак не е лесно да разбереш кое какво е, вредно/полезно и т.н.
Сря Ное 09, 2016 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Вземете да си слагате по малко кравя тор на филийките и ще сте здрави!
В Норвегия след десетилетия изследвания на алергиите - а те изследват добре и имат и алергии - стигнаха до изводите, че на децата им липсва контакт с нормално разнообразната бактериална среда. Така пишеше в новините - новините им са горе - долу новини. И решението е да се пускат децата да си лазят с овцете.
На същия принцип е стоял въпроса със здравето и липсата на антибиотици в миналото. Хората, живеещи сред природата, са имали много малко проблеми със заразни болести и не са ползвали антибиотици. И сега някои хора не са вземали антибиотик през живота си по този начин. Не е до храните чак толкова.
п.п.: за нетърпеливите - кравешките торти като изсъхнат са готова за употреба здравословна добавка. Прилича на сминдух. Има фибри, ензими, аминокиселини (в това не съм сигурен) и еко-бактерии. Това не е съвсем шега, даже си е повече истина. Справка - норвежките бебета и програмите им в ясли и детски градини.
Сря Ное 09, 2016 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
...На същия принцип е стоял въпроса със здравето и липсата на антибиотици в миналото. Хората, живеещи сред природата, са имали много малко проблеми със заразни болести и не са ползвали антибиотици..
Smile Не са само заразните болести. Инфекции се получават и при рани - при война напр., и човек може да си замине, дори когато раната не е животозастрашаваща. Но коментарът ми по-горе беше по-скоро с акцент защо в миналото хората са умирали по-млади т.е. по съвсем други причини (от глад напр.), нямащи особена връзка със здравословното им състояние.
Сря Ное 09, 2016 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 38, 39, 40  Следваща
Страница 12 от 40

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov