_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Съб Апр 14, 2018 9:52 am
vandu
Регистриран на: 03 Апр 2012 Мнения: 206
Свалях го няколко пъти ама не иска да тръгне да се инсталира на тела.
ПС: успях, благодаря.
Съб Апр 14, 2018 1:21 pm
panzer6
Регистриран на: 14 Мар 2011 Мнения: 100 Местожителство: Варна
Привет на всички планинари!Нека някой да подскаже как се надписва/именува току-що създаден трак в OruxMaps.Благодаря!
Нед Апр 22, 2018 5:52 pm
urban
Регистриран на: 17 Юни 2014 Мнения: 98
Благодаря!
Искам да благодаря на всички имащи участие в създаването на ресурсите и картите!
Който ме срещне от вас, да ме подсети, да го черпя..
_________________ Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Вто Апр 24, 2018 6:15 pm
urban
Регистриран на: 17 Юни 2014 Мнения: 98
panzer6 написа:
Привет на всички планинари!Нека някой да подскаже как се надписва/именува току-що създаден трак в OruxMaps.Благодаря!
Бих направил преименуване не през интерфейса на Оромапс, а през myfiles или нещо такова, чрез вградения файл мениджър в телефона. След редакцията, през приложението, от менюто за зареждане на тракове, просто се избира файла с новото име и той се зарежда.
_________________ Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Вто Апр 24, 2018 6:21 pm
packo packov
Регистриран на: 04 Юли 2013 Мнения: 1221 Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100
panzer6 написа:
Привет на всички планинари!Нека някой да подскаже как се надписва/именува току-що създаден трак в OruxMaps.Благодаря!
Здрасти.
Горе в ляво където са трите хоризонтални успоредни линии натискаш. Втората опция избираш Tracks/Rou-tes, натискаш "тефтеря", който е в ляво от "зъбното колело". Там са ти всички тракове, машинката автоматично след спиране ги зааметява с цифри - 2018-02-10 16:49 Демек датата и часът. Задържаш върху нарочения за преименуване трак, Properties натискаш и вече горе може да си го прекръстиш и да добавиш разни пинизи дали е пеша, с колело или друго, аз от там и го споделям после по вайбър на апапите.
Дано съм помогнал.
Регистриран на: 14 Мар 2011 Мнения: 100 Местожителство: Варна
Стана!Благодаря!
Сря Апр 25, 2018 6:28 pm
panzer6
Регистриран на: 14 Мар 2011 Мнения: 100 Местожителство: Варна
Здравейте!Опитах да направя едно пробно тракче с OruxMaps в градски условия с цел оттренирване поставянето на точки по пътя /waypoints/.От запаметените четири точки на трака излизат само две /с приблизителна точност 10-15 метра/, и то с наименованията на предходните,които не са изобразени!Дали аз бъркам някъде или е нещо друго...!?
Вто Юли 10, 2018 6:54 am
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София
Добре би било, ако успееш да му намериш настройките за метод на запис и честота на точките, от които е съставена следата. Помня, че един приятел като почна да ползва телефона си да записва следи, първоначално точките, от които се състоеше следата му бяха през 50-100 м., а това е голям проблем, ако ще записваш данни за картата.
Вто Юли 10, 2018 1:24 pm
desmod
Регистриран на: 24 Юли 2018 Мнения: 3
Здравейте. Огромни благодарности към труда ви. Ползвал съм картите ви много пъти и винаги съм бил доволен, че имам тази възможност благодарение на вас.
Включването на картата от https://www.kade.si в Oruxmaps е много добра стъпка напред. По-удобна е и по-лека. Жалко, че нямам свободни 200+ гигабайта, за да я сваля цялата на таблета . Опитах се да сваля една малка част от картата за ползване в оффлайн режим и стана, само че после, когато я заредя, ми показва картата в нещо като прозорче и не иска да приближава или отдалечава, като в същото време да променя и мащаба. Не знам дали ме разбрахте. Приближава и отдалечва, само че в прозорчето и е много трудно да добиеш общ изглед. Отстрани на "прозорчето" стои синьо, все едно няма карта. Ако дръпна повече нанякъде, вече зарежда следващата карта и нещата се оправят. Но със свалената карта го има този проблем. Някой да има решение? Поздрави .
Edit: Разбрах къде ми е грешката. При сваляне на картата с Map creator в Oruxmaps, съм задал сваляне само на слой 18, погрешно предполагайки, че така свалям всички останали слоеве, маркирани с по-малки числа. Не е така. Сега свалих нова карта с макрирани всички възможни слоеве и всичко е наред.
Последната промяна е направена от desmod на Пет Юли 27, 2018 8:32 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети