ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Земенски пролом

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Земенски пролом
Автор Съобщение
ndamov

Местожителство: София

Мнение Земенски пролом Отговорете с цитат
снимки

Взех безумно ранен влак от Горна Баня - нещо като 5.36 сутринта - толкова рано, че градският транспорт правеше това, което в разписанието наричат "непълни курсове". След прекачване в Радомир влакът ме остави към 8 сутринта в Земен. Не бях идвал тук от много време. Спомнях си паниката, с която минах 2 тунел. Сега се бях снабдил с разписание на влаковете /оказа се съвсем точно/ и указания от Петър от форума как да обиколя зловещия 4 тунел. Ходих все по линията. Проломът ми се видя дори по-хубав, отколкото го помнех. Първи тунел го заобиколих, минах през втори без чак такова шубе, както на времето и без да се отбия до Землънград стигнах до кариерите. Там се заприказвах с човека от охраната и с кантонера. Той ме преведе през 4 тунел - нямаше да посмея сам - с обяснение, че като мине влак има поне 20 минути до следващия. След този Рубикон не бях измислил какво да правя. На времето минах покрай водопада и Полска Скакавица и после по път през планината до Раждавица - така пишеше в пътеводителя. Сега застанах пред 6 тунел и си казах - ще взема да мина да видя какво има оттатък и после ще се върна. Тунелът не е дълъг и се минава за по-малко от минута. Оттук насетне няма пътечка покрай линията и се ходи по траверсите. Кантонерът ми сподели, че 7,8 и 9 тунели са разширени и с нещо като тротоарче встрани от релсите. Взех, че ги минах всичките, като чинно изчаках два влака преди 8 и 9 тунели. Все пак, както казват, не правете това вкъщи - опасно си е, пише го преди всеки мост и тунел. В Раждавица стигнах доста рано - малко след 1 часа.

Април 2019 - заведох госпожата до Скакавишкия водопад, снимките са добавени в албума.

Последната промяна е направена от ndamov на Пет Юни 14, 2019 2:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Апр 16, 2017 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov

Мнение Отговорете с цитат
Скакавишкият водопад и околностите му - снимки споделени от големия ми син - https://photos.app.goo.gl/ZjYmApXm65XVHW7U6
Вто Апр 16, 2019 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov

Мнение Недотам познат Земенски пролом Отговорете с цитат
Тази пролет след излет до Риша се прибирах по досадното шосе от кариерите към Раждавица. Дърветата пречеха на погледа, но по едно време успях да видя тези скали. От жп линията също не се виждат. Рекох си да пообиколя и да ги разгледам. Първо мислех да се появя на реброто, което се спуска от кота 678 към реката, но то беше доста обрасло в горната си част и се отказах. Впрочем, не мисля, че е съвсем непроходимо. По горния ръб на скалите има доста ясна пътечка; гледките от нея са разкошни и малко плашещи, защото отвесът до реката е 80-100 м висок. Снимките, поне моите, не успяват да предадат усещането. Разходката от спирка Скакавица е за около половин ден. Снимки - https://photos.app.goo.gl/7ZwGFbV5bu5cnLMr7 Трак - https://drive.google.com/file/d/1CYwbnYd85OVDCcZMYjZN2c6vnRdEHFIA/view?usp=sharing

Нед Май 19, 2019 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.