ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с обувки.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Проблем с обувки.
Автор Съобщение
nightwatch



Регистриран на: 28 Яну 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.Бих искал вашите впечатления или мнения.Преди няколко дни си закупих обувки на High Colorado HIGHTEX с подметка на Vibram.Цената им е 150 лева,уж немокряеми,сериозни високи обувки (така и изглеждат на живо) а след нищожно ходене в сняг сякаш се мокрят.Съдя по чорапите.Пръстите отпред са леко мокри,както и отстрани по дължина на крака.И двата чорапа по идентичен начин.Не разбирам обаче защо така,обувките отвън не изглеждат мокри.Има вариант и запотяване,но незнам.Мисля си да ходя да правя рекламация.Не смятам ,че за тази цена да дтава така.Незнам,моля съвети .
Съб Яну 28, 2012 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
nightwatch написа:
Здравейте.Бих искал вашите впечатления или мнения.Преди няколко дни си закупих обувки на High Colorado HIGHTEX с подметка на Vibram.Цената им е 150 лева,уж немокряеми,сериозни високи обувки (така и изглеждат на живо) а след нищожно ходене в сняг сякаш се мокрят.Съдя по чорапите.Пръстите отпред са леко мокри,както и отстрани по дължина на крака.И двата чорапа по идентичен начин.Не разбирам обаче защо така,обувките отвън не изглеждат мокри.Има вариант и запотяване,но незнам.Мисля си да ходя да правя рекламация.Не смятам ,че за тази цена да дтава така.Незнам,моля съвети .

Хм,Hightex беше някакъв вид мембрана, която обаче вече не ползват ... За кой модел става въпрос точно? Защо не писа по-рано какво искаш да купиш? Аз имам High Colorado Eiger 4, в БГ ги водят Eiger Bootie ( или нещо такова беше) - 2,6 мм кожа, мажеш ги с пчелен восък ( примерно Snoseal,ако не ти се занимава с естествени пчелни продукти), отгоре вакса и готово. Държат вече 4 години.
За Hightex Нищо не намирам Sad
P.S. Бяха ми разправяли за някакви модели с кевлар, може да са от тези.Но нямам такива и не знам какво се прави.
Съб Яну 28, 2012 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nightwatch



Регистриран на: 28 Яну 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се,модела се води BRENTA TEX,купих ги от Sport Depot
Съб Яну 28, 2012 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
nightwatch написа:
Извинявам се,модела се води BRENTA TEX,купих ги от Sport Depot

Хм ... моите са ето тези:
http://sportdepot.bg/products/turizam-turistichesko-oborudvane/turisticheski-obuvki/turisticheski-obuvki-muzhe/35071-mujki-turisticheski-obuvki
Продавачкта си ми каза , че НЕ СА импрегнирани! Затова ги обработих малко и нямам проблем.Твоите са почти същите, само че кожата е грапава и имаш 2 шева повече (саята не е цяла). Потене ... едва ли, все пак си е бая студено, чак пък такъв конденс ... Shocked
Ако си решил да ги връщаш, не прави нищо. Иначе аз бих ги минал с малко пчелен восък и после силикон и заспиват.
Съб Яну 28, 2012 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nightwatch



Регистриран на: 28 Яну 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.Малко наблюдения за наколко часа.Този път обух тънки чорапи-тези летните до глезена.Досега носих тези дебеличките -аз ги знам под термо чорапи.Та в момента краката ми врат ,за първи път ми е толкова горещо.Явно дебелите са някакви изкуствени и запарват краката.По нататък още инфо ще пусна.
Съб Яну 28, 2012 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пробвай с вълнени чорапи поне през зимата и да ги импрегнираш с нещо (примерно Nikwax). Много е вероятно да ти се запарват краката, а да не от пропускане на чепика.
Съб Яну 28, 2012 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nightwatch



Регистриран на: 28 Яну 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Казаха ми от магазина да ги сложа за 10 минути във леген с вода и ако са здрави не трябва да пропуснат,ако да да им ги занеса в магазина и ако след техен опит по същия начин пуснат вода ке ми ги сменят.Ами прибрах се и направих по описания начин и обувките не пропуснаха въобще.Бяха си толкова влажни както когато ги сабух.Явно е някакво запотяване или запарване.
Нед Яну 29, 2012 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tihomirbg



Регистриран на: 22 Яну 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам същият проблем с тези обувки. Ако намериш някакво решение казвай. Аз междувременно ако намеря и аз ще споделя Smile
Поздрави !!!
Сря Фев 01, 2012 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nightwatch



Регистриран на: 28 Яну 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
До този момент смятам ,че по никакъв начин не пропускат ,дори кожата отвън не е показала наченки за
намокряне.Сматам ,че е някакво запотаване или запарване. Не си обяснявам какво друго може да е.
Чет Фев 02, 2012 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tihomirbg



Регистриран на: 22 Яну 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Аз също смятам, че не пропускат. Аз мойте ги тествах на Витоша и около 6 часа и 30 яко газене в снега се държаха доста прилично. Малко кожата изсветля и видимо се беше понамокрила, но крака ми имаше същото "намокряне", каквото е и в града след цял ден с тях. Чудя се с какво е най-добре да се импрегнира точно такъв вид обувка?
Чет Фев 02, 2012 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
... Всъщност, ако не пропускат, навярно няма нужда и от импрегниране.
Пет Фев 03, 2012 1:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка тези обувки пропускат ли вода, запаряват ли, изобщо стават ли? Моделът много ми харесва, а и в момента е намален в спорт депо на 126 лева. http://sportdepot.bg/bg/product/turisticheski_obuvki_eiger-29629-2_72_89.html
Съб Авг 11, 2012 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
DHG написа:
В крайна сметка тези обувки пропускат ли вода, запаряват ли, изобщо стават ли? Моделът много ми харесва, а и в момента е намален в спорт депо на 126 лева. http://sportdepot.bg/bg/product/turisticheski_obuvki_eiger-29629-2_72_89.html

Ако ще ги носиш в града(като маратонките Smile) за тази цена (126)не се чуди и взимай щом ти харесва, но за планината не стават освен ако не е сухо де.
С тия дупки отпред на пръстите.
Не можаха ли да го лепнат това парче отпред, ами така зверски са го разпробили.
За 126лв няма свястна обувка която да държи на водата и кишата в планината.
От друга страна и десет пъти да е по-скъпа дадена обувка рано или късно и тя сдава багажа.


Ето ти сериозни обувки за пролет, есен и кратки зимни преходи в планината.
http://www.lowaboots.com/catalog/ShowBoot.cfm?StockNum=16620492&Category=12&Type=m
http://www.stenata.com/obuvki/obuvki-treking/produkti/atlas

Не обръщай внимание на написаното за теглото на бореалките.
Объркали са го.
Това е теглото за чифт, а не за една обувка.
За 42 номер двете обувки общо са около 1550
Рейнджърът е с някой и друг грам само по тежък и с няколко десетачки по-скъп, но отзивите за него са изключително добри.
Бореалките са мой избор понеже нося чисто зимния им модел и отговарят на условието да са от едно парче кожа, така че имам представа за качеството им.


Аз имам Бореали - Булнес за зимата и Атлас за лятото.
Взех си Атласа, защото имам 4 сезона с Булнеса всека събота и неделя и не са мръднали. Разбира се след първата година ги импрегнирам със спрей.
Атласа ги нося от тази пролет /ама със сняг/ в Родопите, а сега по камънаците на Рила и Пирин. Засега съм изключително доволен, защото дали аз съм тежък, дали ходя неправилно, но тези обувки за по 100 и малко лв. /като изключим българските/ трудно ме изкарват и цял сезон, Бореала няма следи от носене въпреки моренинга, който упражнявам от време на време.
Наистина са тежки и това не се забелязва в Рила и Пирин, но в Родопите когато километрите станат много краката ми се уморяват много сериозно, затова по родопските пътища през лятото предпочитам да ходя с нещо леко, меко, с дебела подметка и въобще не ми пука дали ще пропуска вода - тъй като гледам може да мина на класическите китайски кецове, че поне има съответствие цена/качество.
По късно ще пусна снимка на "евтини обувки" на 1 сезон носене.

Разбира се мнението ми е лично и не искам да го натрапвам на никого, просто споделям личния опит - за всяка планина и за всеки сезон - различен чепик за да ти е кеф! Иначе всичко е възможно.
Съб Авг 11, 2012 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Реших си проблема, взимам си един чифт Steel, че старите сдадоха багажа и това е Very Happy носих ги 4 години в студ и мраз и дъжд - изключителни обувки.
Съб Авг 11, 2012 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov