ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
впечятления от веломаршрут Синеморец р.Велека - с.Бродилово

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
впечятления от веломаршрут Синеморец р.Велека - с.Бродилово
Автор Съобщение
румен



Регистриран на: 01 Сеп 2012
Мнения: 20

Мнение впечятления от веломаршрут Синеморец р.Велека - с.Бродилово Отговорете с цитат
За всички които искат да нагазят Странжа от широко рекламирания маршрут споделям пресните си впечетления.Големите очаквания започват с невероятните плажове на Синеморец.Започва се с един добре окосен път и почистен от клони и други неща които могат да ти развалят безпроблемното каране.Приповдигнатото настроение започва да спада от снритите коловози в тревата ,която пред теб е равна и приятна.Когато не съм се подхлъзнал в гадния коловоз то туфите трева или други неравности подложиха амортисьорите и главата ми на непрекъснат тормоз.Мисля си че съм добре подготвен от към колело и физическа подготовка но този начален участък се минава не по-вече с 10км.ч.Впечетлението от това,че караш по брега на Велека се поддържа единствено от 3-4 места от които се вижда и многото комари и др.хвъркати,които се радват на свежата кръв,която им дошла.Вдигнахме нещо което стъпваше тежко,но живия плет от растителност,която ни обграждаше ни предпази от директна среща.След час каране по иначе добре означения маршрут стигнахме първия много добре направен заслон/Царско кладенче/.Добрия Аутан/репилент/беше покрил цялото тяло но гадовете не вярваха и атакуваха постоянно,което не може да те накара да се зарадваш на заслона а и кладенчето е накатано отзад.Надеждата да се отървем от кръвосмучащите ни подгони напред и чудеса- пътя след 15-20 мин.стана типично горски.Можеш да се озърнеш и да видиш поляни,габрова гора и узрели капини.Зарадвахме се ,че се отървахме от Велека.Вдигнахме скорост и стигнахме скоро следващия добре направен заслон малко преди с.Бродилово.Тормоза от друсането и комарите ни накара да потърсим указания в картата на маршрута магазин в селото и за това бързо го подминахме.Селото ни посрещна с нагорещен асвалт и затворен магазин на центъра.Седнахме под табелата на парк Странджа и се и си увесихме лошото ностроение.Тук се появи второ чудо-две деца минаха и в ръцете си държаха сладолед.За всички които ще минат по тоя маршрут-магазина е на улицата зад центъра,на центъра е сладкарница кято почива от12ч.до 15ч.Метна с газирана вода дава сили.Втория участък от прехода е по приятен без макадамовия път от селото до билото.Тук се снимах в близък план и в кадър пред лицето ми се появиха 12-15 комара.Сега разбрах защо му викат комаров баир.Сускането е през много красива мешова гора.Табелата в средата на една голяма поляна ме приканваше да се спусна към Велека,но това ми идваше в по-вече иза това продължиме направо към Ахтопол.Като цяло ще кажа, че има чудни места за каране в Синеморец,които открих по-късно,но Странджа трябва да се атакува от друго място
Вто Юли 30, 2013 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Странджа от май до края на септември си е непрепоръчителна заради небезизвестния представител на местната фауна: инатлива-и-невлияеща-се-от-нищо-влизаща-в-очи-уши-нос-уста-и-други странджанска мушица. Иначе си е хубаво..април например..хем топло, хем зелено : )
Чет Авг 08, 2013 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Vicky написа:
Странджа от май до края на септември си е непрепоръчителна заради небезизвестния представител на местната фауна: инатлива-и-невлияеща-се-от-нищо-влизаща-в-очи-уши-нос-уста-и-други странджанска мушица. Иначе си е хубаво..април например..хем топло, хем зелено : )

Laughing Мани, мани, преди десетина години се бяхме подлъгали да тръгнем с палатки по Велека. Мухичките, те една година са по-малко, друга повече, но стециално тази година бяха страшно много. Хората се оплакваха, че и селата започнали да се появяват, което не се било случвало. На всички снимки народа държи клони в ръка и маха с листата пред лицето си. Жега, лепкава пот, мухи, комари. Стигнахме до Българи и се отказахме.
Наистина ранната пролет е времето за там, тъкмо и тълпите летовници ги няма.
Чет Авг 08, 2013 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov